Zgłoszenia do konkursu "Pro Familia" tylko do 16 kwietnia. Maląg: Inwestycja w rodzinę opłaca się wszystkim

Artykuł
Termin nadsyłania zgłoszeń w ramach konkursu został wydłużony do 16 kwietnia.
Fot. PAP/Rafał Guz

Zgłoszenia do konkursu "Samorząd Pro Familia 2021" można nadsyłać już tylko do 16 kwietnia – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zachęcam do zgłaszania swoich gmin, chcemy doceniać i promować dobre praktyki - dodaje.

- Zrozumienie, że inwestycja w rodzinę opłaca się wszystkim i nie można jej postrzegać wyłącznie pod kątem kosztów, jest niezwykle ważna dla realizacji skutecznej polityki prorodzinnej. Ale ważne jest także zaangażowanie na wielu płaszczyznach – również samorządów - wskazuje szefowa MRiPS.

Przypomina, że to właśnie z myślą o szczególnie wyróżniających się samorządach stworzono konkurs "Samorząd Pro Familia 2021".

- Chcemy doceniać i promować dobre praktyki - podkreśla Maląg.

I dodaje, że termin nadsyłania zgłoszeń w ramach konkursu został wydłużony do 16 kwietnia.

- Serdecznie zachęcam do zgłaszania swoich gmin, tytuł +Samorząd Pro Familia 2021+ to wartościowe wyróżnienie. Rodziny chcą mieszkać tam, gdzie jest im dobrze, mają dobre warunki do życia, powiększania rodziny, gdzie czują się bezpiecznie. Samorządy odgrywają tu naprawdę ważną rolę - zwraca uwagę minister rodziny.

Zgłoszenia do konkursu "Samorząd Pro Familia 2021" można nadsyłać na adres pro_familia@mrips.gov.pl.

Na stronie internetowej konkursu www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021 znajduje się regulamin, dokumenty konkursowe oraz praktyczny przewodnik dla zgłaszających gminy.

Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W drugim etapie będą analizowane dodatkowo osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej.

Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu rekomenduje po 3 samorządy w każdej kategorii oraz 3 samorządy do wyróżnienia.

Lista samorządów rekomendowanych do finałowego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej MRiPS 7 maja 2021 r.

W trzecim etapie Minister Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej wybierze po jednym samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł "Samorząd Pro Familia 2021".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy