Zespół ds. cyberbezpieczeństwa. Nowa propozycja Komisji Europejskiej
W odpowiedzi na rosnącą liczbę poważnych cyberataków, Komisja Europejska zaproponowała utworzenie zespołu ds. cyberbezpieczeństwa.
Komisja Europejska przyznała, że tego typu ataki mają negatywny wpływ na usługi publiczne, a także na przedsiębiorstwa i obywateli w całej Unii Europejskiej.
- Zaawansowana i skoordynowana reakcja w dziedzinie cyberbezpieczeństwa staje się coraz bardziej konieczna, ponieważ liczba, skala i konsekwencje cyberataków rosną, co ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo - zaznaczono w oświadczeniu wydanym przez KE.
- Wszystkie istotne podmioty w UE muszą być przygotowane do wspólnego reagowania i wymiany istotnych informacji - dodano.
Najnowsze
Nisztor: słowa ordynatora mogą zniszczyć rząd i KO, niech wynajmie sobie ochronę
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie