„GP”: Byli ministrowie i eksperci PO chcą usunięcia wojsk USA z Polski

Artykuł
Fot. YouTube/Gazeta Polska VD

Od dziś w kioskach dostępny jest nowy numer „Gazety Polskiej”. Artykuł okładkowy pt. „Zdrada rozumu i zdrada stanu. Byli ministrowie chcą wyprowadzenia wojsk USA z Polski” napisał Piotr Grochmalski. Nie zabrakło także analiz innych najważniejszych wydarzeń z Polski i ze świata.

Grochmalski zauważa: „Janusz Onyszkiewicz – były szef MON – i Adam Daniel Rotfeld – były szef MSZ – podpisali się pod »rekomendacjami«, których wejście w życie oznaczałoby wycofanie wojsk amerykańskich z Polski. Wraz z rosyjskimi generałami i »ekspertami« z 20 krajów świata postulują »ograniczenie sił konwencjonalnych Sojuszu i Rosji rozmieszczonych w Europie«, a także »potwierdzenie wzajemnych zobowiązań politycznych wynikających z Aktu Stanowiącego NATO–Rosja z 1997 roku«. To na ten Akt powoływała się Rosja, protestując przeciwko rozmieszczeniu w Polsce amerykańskich wojsk.

Hubert Kowalski napisał o intrygach Jarosława Gowina. „Zawirowania kadrowe w partii skłoniły Jarosława Gowina do powierzenia ważnych funkcji młodym działaczom. Lider Porozumienia próbuje budować relacje prawie ze wszystkimi stronami sceny politycznej i tworzyć własne wpływy. Jego ostatnie kroki zakończyły się jednak porażkami” – stwierdził.

Nad cyberuderzeniem ze wschodu pochylił się Grzegorz Wierzchołowski. „Wszystko wskazuje na to, że ostatni cyberatak na Polskę – najpotężniejszy jak do tej pory – to finalny etap moskiewskiej operacji »Ghostwriter«, przed którą już jesienią 2020 roku ostrzegała »Gazeta Polska«. Ofiarą ostatniej napaści, połączonej z szeroko zakrojoną kampanią dezinformacyjną i zniesławiającą, padło – według informacji »GP« – kilkudziesięciu polityków, urzędników, działaczy i dziennikarzy” – ujawnił.

Także dr Piotr Łuczuk zanalizował kwestie ayberbezpieczeństwa. „Cyberbezpieczeństwo przez lata, przez wiele osób, było i często nadal jest bagatelizowane. Tymczasem najnowsze raporty dotyczące skali cyberzagrożeń i seria ataków wymierzona w polskich polityków to sygnał alarmowy, którego dłużej ignorować nie można. Jak wynika z danych Cisco Umbrella, w aż 86 proc. organizacji przynajmniej jeden użytkownik próbował połączyć się z witryną phishingową, prawdopodobnie poprzez kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości. Co to oznacza? Praktycznie w każdej firmie i organizacji w Polsce przynajmniej jeden pracownik był obiektem cyberataku. A jeśli do tego zestawienia dodamy przedstawicieli administracji rządowej, posłów, senatorów i ministrów – dostaniemy dość wierny obraz skali całego zjawiska. Brzmi groźnie? To dopiero początek…” – napisał.

Maciej Kożuszek rozmawiał z Andrzejem Pisalnikiem o pomocy, jakiej potrzebują Polacy na Białorusi. „Mówiliśmy o tym, kim byli Żołnierze Wyklęci, kim była Armia Krajowa, mówiliśmy, jaką rolę odgrywało polskie podziemie, to antyniemieckie i antysowieckie. Z punktu widzenia władz białoruskich, które czują się w jakiejś części spadkobiercami Związku Sowieckiego czy wręcz tradycji stalinowskiej, to już była działalność polityczna i wywrotowa” – opowiedział Pisalnik.

Maciej Kożuszek analizuje też ostatnie spotkania w Brukseli. „Naiwni sądzą, że głównym celem europejskiej wizyty Joe Bidena była konfrontacja z Władimirem Putinem. Tak naprawdę jednak rosyjski prezydent został obsadzony w roli drugoplanowej, bo dla Bidena kluczowe było pokazanie, że jest przeciwieństwem swojego poprzednika, Donalda Trumpa” – napisał.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy