Zdecydowane poparcie dla PiS. Zmiana nastrojów politycznych

Artykuł
Na PiS głosować chce aż 40 proc. respondentów
Fot. PAP/Paweł Supernak

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje wzrost poparcia – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Największy spadek w badaniu zanotowała Konfederacja.

Partia Jarosława Kaczyńskiego notuje „rekordowy, najlepszy od bardzo wielu miesięcy wynik”. Na PiS głosować chce aż 40 proc. respondentów. Jest to wzrost o trzy punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Kolejne miejsce w sondażu przypadło Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 26 proc. badanych i jest to wzrost o jeden pkt. proc.

Trzecie miejsce w sondażu ma słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wybrało 12 proc. uczestników sondażu. Partia byłego prezentera TVN traci 2 pkt. proc.

7 proc. badanych wskazało na Konfederację, co oznacza spadek aż o 4 pkt. proc. Bez zmian pozostaje poparcie dla Lewicy – również 7 proc. Kukiz'15 cieszy się poparciem 2 proc. respondentów – to wynik bez zmian.

Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego wynosi 2 proc. – wzrost o 1 punkt. 2 proc. badanych wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza wzrost o 1 punkt.

Deklarowana frekwencja przez respondentów wynosi 62 proc. – wzrost o 1 punkt.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym; zostało przeprowadzone na próbie 1068 osób od 8 do 11 października.

 

Źródło: WPOLITYCE.PL / PORTAL TVP.INFO

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy