1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskiej - jedna z najkrwawszych bitew miejskich podczas drugiej wojny światowej. Obchody zaczną się jednak jeszcze w lipcu. Warto poznać, jakie elementy przewidziano w ich programie.
24 lipca
O godz. 21 w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert Tomasza Organka oraz jego gości, m.in. Ralpha Kamińskiego i Klaudii Szafrańskiej.
Bilety nabyć można w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej.
Tego samego dnia rozpocznie się 3. edycja konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie wykonane podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.
25 lipca
O godz. 15 rozpocznie się fotograficzna gra miejska na terenie Śródmieścia i Powiśla „Twoja klisza z Powstania”.
Trzy godziny później, w Parku Wolności odprawiona zostanie uroczysta msza święta z udziałem powstańców, harcerzy i mieszkańców Warszawy.
Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na portalu Facebook.
#PowstanieWarszawskie #1944 Podoba mi się na pierwszy rzut oka hasło 77 rocznicy Powstania: to od nas zależy czy było warto. pic.twitter.com/QpZNhvMBdR
— Neste (@Agniesz10455228) July 17, 2021
26 lipca
O godz. 17, w ramach akcji muzycznej „Jednym głosem”, miejsce będzie mieć premiera teledysku do utworu „Warszawskie dzieci” wykonanego przez wirtualny chór.
27 lipca
O godz. 18 otworzony zostanie wernisaż wystawy „Hello Helka. Nowelka na papier i wojnę”. Wstęp tylko z zaproszeniem.
Powstanie Warszawskie. Wieczna pamięć i chwała Bohaterom! ???????? A wspomnienie koszmaru wojny przypomina, jak małe są nasze dzisiejsze spory i jak mała jest większość dzisiejszych bolączek. Poruszająca praca Jakuba Różalskiego ???? pic.twitter.com/E26WayeTtO
— Łukasz Sobolewski (@red_Sobolewski) August 1, 2020
28 lipca
O godz. 11 w Parku Wolności odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci „Papier, nożyce, miasto”.
O godz. 18, w Sali pod Liberatorem, odbędzie się premiera książki Sebastiana Pawliny „Motyl Ścibor-Rylski. 101 lat Polski, czyli opowieść o generale”.
29 lipca
O godz. 18 rozpocznie się zlot harcerski „Nasze pojutrze…”.
1 stycznia 1909 roku urodził się Sylwester Braun "Kris", żołnierz AK, autor zdjęć dokumentujących Powstanie Warszawskie. ????????
— Nie zapomnij o nas (@NieZapomnijONas) January 1, 2021
???? Kadr ukazujący ostrzał „Prudentialu”, najwyższego budynku Warszawy, przez niemieckie działo, jest dziś jednym z najbardziej znanych symboli Powstania. pic.twitter.com/h9UjM7ISuk
30 lipca
W Parku Wolności powstańcy warszawscy spotkają się prezydentem RP Andrzejem Dudą i prezydentem m.st. Warszawy Rafałem Trzaskowskim.
Andrzej Duda nadawać będzie odznaczenia państwowe.
Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na portalu Facebook od godz. 11.
31 lipca
O godz. 11 rozpocznie się rodzinna gra edukacyjna poświęcona bohaterom powieści „Kamienie na szaniec”.
Gra dostępna będzie w dwóch wersjach: mobilnej i stacjonarnej. Uczestnictwo możliwe po rejestracji, która rozpocznie się 26 lipca o godz. 8.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: 1944.pl