Zażartował, nie poleciał na urlop. Wiemy dlaczego!

portal tvrepublika.pl,zk 21-06-2024, 21:10
Artykuł
canva.com

Jak przekazała rzecznik komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Dagmara Bielec, podróż do Maroka 48-letniemu Polakowi skomplikował nieprzemyślany żart o dynamicie w bagażu. Oprócz niewpuszczenia na pokład samolotu mężczyzna został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło w czwartek na Lotnisku Chopina. Jeden z pasażerów oznajmił, że w bagażu ma dynamit. Natychmiast został odizolowany od innych podróżnych i wylegitymowany, a jego bagaż dokładnie sprawdzony.

"48-latek przeprosił za swoje zachowanie przyznając, że niefortunnie zażartował. W związku z popełnionym wykroczeniem nie ominął go jednak mandat karny i niestety został także wycofany z rejsu i z odprawy paszportowej" - zaznaczyła Bielec.

Strażnicy apelują, by nie żartować o bombach i ładunkach wybuchowych, gdyż każdy sygnał o możliwości stworzenia zagrożenia jest natychmiast sprawdzany. Wiąże się to z wszczęciem odpowiednich procedur, a co za tym idzie może wpłynąć na zakłócenia pracy portu lotniczego, opóźnienia odlotów, jak również sankcjami w postaci nałożenia mandatu karnego i utraty biletu lotniczego

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy