Zamordowano katolickiego księdza. Od lat współpracował z plebanią

Artykuł
Sprawcą morderstwa jest obywatel Rwandy
Fot. Canva

Katolicki ksiądz został zamordowany w zachodniej Francji. Sprawcą zbrodni jest Rwandyjczyk, który brał udział w podpaleniu katedry w Nantes – poinformował minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin.

Do morderstwa doszło w Saint-Laurent-sur-Sèvre w departamencie Vendée. Jak donoszą lokalne media, podejrzany sam zgłosił się na policję i przyznał się, że zabił księdza. Ofiarą jest Olivier Maire, który opiekował się przyszłym mordercą. Ciało duchownego znaleziono w jego pokoju na terenie wspólnoty braci misjonarzy Montfortain. 

Współpracownik i zabójca księdza

Sprawcą morderstwa jest obywatel Rwandy, który w zeszłym roku został osadzony w areszcie, ponieważ brał udział w podpaleniu XV-wiecznej katedry w Nantes. Krótko po zatrzymaniu mężczyzna wyszedł na wolność. Było to możliwe dzięki poręczeniu rektora katedry w Nantes ks. Huberta Champenoisa.

Duchowny powiedział wtedy, że mężczyzna „jest Rwandyjczkiem, który kilka lat temu przybył szukać schronienia we Francji, jak setki innych”. Był też w katedrze ministrantem.

– Znam go od czterech, pięciu lat – powiedział ks. Champenois dodając, że ufa mu jak wszystkim innym swoim współpracownikom.

Źródło: twitter/@BrunoRetailleau

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy