Przejdź do treści
22:32 Prezydent Karol Nawrocki: akceptacja dla umowy z krajami Mercosur to katastrofa; panie premierze, trzeba budować mniejszość blokującą, a nie gadać
22:09 Holandia: samochód wjechał w tłum podczas parady świateł w Nunspeet; dziewięcioro rannych
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zamieszki przeciwko podwyżkom podatków w Kolumbii. Zginęło co najmniej 19 osób

Źródło: Fot. PAP/EPA/Mauricio Duenas Castaneda

W trwających w Kolumbii od końca kwietnia zamieszkach, które wybuchły podczas protestów przeciwko planowanym przez rząd podwyżkom podatków, zginęło co najmniej 19 osób.

W opublikowanym we wtorek sprawozdaniu rzecznik praw obywatelskich Kolumbii napisał, że 18 ofiar śmiertelnych zajść, to osoby protestujące na ulicach. Zginął także jeden policjant.

Biuro kolumbijskiego ombudsmana Carlosa Camargo Assisa przekazało, że w trakcie starć z policją na przełomie kwietnia i maja rannych zostało łącznie ponad 800 osób, wśród których są zarówno manifestanci, jak i funkcjonariusze policji.

Pozarządowa organizacja ONG Temblores oszacowała, że od 28 kwietnia w starciach z policją śmierć poniosło 26 manifestantów.

W swoim sprawozdaniu ONG Temblores odnotowały, że policja miała dopuścić się także prawie 200 aktów przemocy wobec protestujących obywateli oraz zatrzymać bezprawnie 761 osób.

Od końca kwietnia tysiące ludzi protestuje przeciwko zapowiedzianej podwyżce podatku dochodowego dla osób fizycznych i firm, a także rozszerzeniu listy towarów objętych VAT. Największe protesty odbyły się dotychczas na ulicach głównych kolumbijskich miast, m.in. w Bogocie, Cali, Medellin oraz Barranquilli.

Ogłaszając w kwietniu zamiar podwyższenia podatków, prezydent Kolumbii Ivan Duque oświadczył, że decyzja ta wynika z głębokiego deficytu finansów publicznych, do którego doszło wskutek koronakryzysu.

PAP

Wiadomości

Pieskow

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Szokujący sondaż. Ugrupowanie Brauna rośnie kosztem Konfederacji

"To jest groteska, to jest żenujące". Stefaniuk o mailu do prześladowanej urzędniczki

Zatrzymania ws. hejtu po śmierci 11-latki z Jeleniej Góry

Nawrocki: Panie Premierze, trzeba budować mniejszość blokującą ws. Mercosur, a nie gadać

Ziobro: mamy do czynienia z pełzającym zamachem na polskie sądownictwo

Poseł odniosła obrażenia w trakcie obrony TVP. Prokuratura nie widzi problemu

Ostrzeżenie IMGW przed opadami marznącymi w ośmiu województwach

Marianna Schreiber zaczyna nowe studia!

Zderzenie dwóch pociągów na WKD Warszawa Śródmieście. Ranni trafili do szpitala

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

rosyjski atak

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Karol Nawrocki

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Szokujący sondaż. Ugrupowanie Brauna rośnie kosztem Konfederacji

"To jest groteska, to jest żenujące". Stefaniuk o mailu do prześladowanej urzędniczki

Pieskow

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Odessa

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela