Wzruszające słowa nowego króla. „Służyłaś z elegancją i wdziękiem” [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

Dziękuję Ci za Twoją miłość, za poświęcenie dla naszej rodziny, dla rodziny narodów. Służyłaś z wielką elegancją i z wielkim wdziękiem – takimi słowami pożegnał król Karol III swoją matkę Elżbietę II w orędziu wygłoszonym do narodu.

Podkreślił, że przez całe życie królowa Elżbieta II była inspiracją oraz przykładem dla niego oraz innych członków rodziny. – Czujemy teraz największy dług, jaki może mieć jakakolwiek rodzina wobec matki za miłość, zrozumienie, uczucie i dawanie przykładu – mówił.

Jak dodał, wszystko, co robiła królowa, było poświęceniem. – Ja też będę pełen takiego poświęcenia – mówił. – Gdziekolwiek mieszkacie w Zjednoczonym Królestwie, jakiekolwiek są wasze przekonania, będę wam służył z miłością i szacunkiem – zapowiedział.

Król zapewnił, że będzie stał na straży zasad konstytucyjnych. – Moje życie ulegnie zmianie, gdy przyjmuję nowe obowiązki. Nie będę już mógł tak wiele czasu i energii poświęcać drogim mi organizacjom. Ale wiem, że ta praca będzie kontynuowana.

Odniósł się także do następcy tronu. – Dziś William zostaje księciem Walii, nadaję mu tytuł, który z dumą nosiłem — powiedział.

Pełne przemówienie króla Karola III w oknie poniżej.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy