Wychowawczynie znęcały się nad dziećmi w żłobku – zatrzymała je policja

Portal TV Republika 01-12-2023, 19:40
Artykuł
mamotoj.pl

Hiszpańska policja zatrzymała dwie pracowniczki prywatnego żłobka w aglomeracji Madrytu, oskarżane o znęcanie się nad podopiecznymi tej placówki, m.in. dziećmi celebrytów, sportowców i ludzi biznesu.

Według ustaleń hiszpańskich mediów opiekunkom zajmującym się dziećmi w wieku niemowlęcym postawiono już zarzuty znęcania się nad podopiecznymi żłobka w podmadryckim Pozuelo de Alarcon. Dochodzenie rozpoczęło się po zgłoszeniu sprawy na policję przez inną z opiekunek odbywających w placówce praktykę zawodową. Kobieta dostarczyła funkcjonariuszom także nagranie wideo, na którym widać nadużycia wobec maluchów.

Policja, która analizuje też nagrania z wewnętrznego monitoringu żłobka, podała, że w proceder znęcania się nad dziećmi mogła być uwikłana większa grupa zatrudnionych w ośrodku osób.

Rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu potwierdził wszczęte przez policję dochodzenie. Sprecyzował, że w placówce odbędzie się niebawem kontrola kompetentnych władz oświatowych.

Z ustaleń mediów wynika, że wśród podopiecznych żłobka są pociechy znanych członków elity towarzyskiej Madrytu, w tym piosenkarzy, przedsiębiorców oraz piłkarzy. Do placówki uczęszczają m.in. dzieci zawodników Atletico Madryt: Saula Nigueza, Alvaro Moraty, Mario Hermoso, a także Antoine'a Griezmanna.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy