Wielka Gala Wartości i Wrażliwości. Laureaci, o których warto mówić [wideo]

Dział Projektów Specjalnych 06-09-2022, 15:11
Telewizja Republika

"Dla nas jest to ogromne wyróżnienie. Nagrodę otrzymujemy także w imieniu setek tysięcy osób, które postanowiły nas wspierać i nam zaufać i tworzyć coś, co jest przełomem. To jest nasza inicjatywa, prywatna i oddolna. Stworzyliśmy wspólnie z bratem bank pszczeli. Pierwsza rezerwa pszczół, aby pomagać pszczelarzom w wyniku utraty pasiek. Zrobiliśmy coś, co jest ewenementem na skalę światową", tak mówili bracia Szela, wielcy przyjaciele przyrody, którzy stworzyli bank pszczeli pomagający właścicielom pasiek w odbudowie ich potencjału.

Bracia Szela to laureaci nagrody "Wartości", która została im wręczona w piątek 2 września w Warszawie podczas Gali Wyróżnień Postaw i Idei. Kapituła przyznała na niej wyróżnienia dla reprezentantów różnych środowisk za krzewienie prospołecznych postaw.

Zobacz też: Wielka Gala Wartości i Wrażliwości. TV Republika, 2 września, godz. 19:00 [wideo]

W kategorii "Wrażliwości" nagrodę otrzymała prezes Emilia Wesołowska reprezentująca Fundację "Ambulans z Serca."
Misją prowadzonej przez nią Grupy jest niesienie wsparcia medycznego osobom bezdomnym na ulicy w celu poprawy ich sytuacji zdrowotnej niezbędnej do rozpoczęcia procesu wychodzenia z kryzysu bezdomności.

"Dziś te nagrodę chcemy dedykować osobom którym na co dzień pomagamy. Które zmagają się z kryzysem bezdomności i tym którym się udało", powiedziała E. Wesołowska.

TYLKO U NAS: Przebojowy piątek w TV Republika. Gala. Koncert i nowy program [wideo]

Zespół tworzy 20 wolontariuszy. Wśród nich są lekarze, ratownicy, pielęgniarki i streetworkerzy. Poza wsparciem typowo lekarskim, udzielają też pomocy np. psychologicznej.

Nagrodą w kategorii "Wartości i Wrażliwości w Biznesie" uhonorowano spółkę ENEA S.A. za działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Pisaliśmy wcześniej: Wielka Gala Wartości i Wrażliwości. Telewizja Republika. Laureaci [wideo]

Wydarzenie uświetnił koncert ukraińskiej piosenkarki Vlady Muravets oraz wokalisty zespołu "The Positive" Mateusza Krautwursta wraz z orkiestrą. Relację z wydarzenia można zobaczyć w portalu tvepublika.pl, a Galę na kanale Telewizji Republika w serwisie  YouTube.

Podczas Gali wręczono także Nagrody Telewizji Republika.

"Być nagrodzonym przez Telewizję Republika, to być uhonorowanym przez najlepszych", powiedział prezes Grupy PKP Krzysztof Mamiński odbierając nagrodę w kategorii "Biznes" z rąk redaktor naczelnej miesięcznika Nowe Państwo Katarzyny Gójskiej.

Wśród laureatów znalazł się także wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. "Bardzo serdecznie dziękuję, traktuję to wyróżnienie skierowane do mnie, ale też do całego obozu politycznego. Gdyby nie rządy PiS, to Wojsko Polskie nie byłoby wzmacnianie", mówił odbierając nagrodę w kategorii "Polityka" z rąk redaktora naczelnego Gazety Polskiej, Gazety Polskiej Codziennie i prezesa Telewizji Republika Tomasza Sakiewicza. "Bardzo dziękuję, że możemy przedstawiać nasze działania w Telewizji Republika, życzę dalszego rozwoju", podkreślił.Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy