WOŚP wycofuje pozew przeciw Matce Kurce. Bloger informuje o kolejnych przekrętach fundacji

Artykuł
telewizja republika

WOŚP zdecydowała się wycofać pozew przeciw Piotrowi Wielguckiemu, blogerowi znanemu jako Matka Kurka. – To spektakularne przyznanie przez WOŚP, że nie ma żadnych szans obronić się ze swoimi zarzutami – stwierdził bloger na antenie TV Republika. Poinformował jednocześnie o kolejnych nieprawidłowościach przy operacjach finansowych fundacji.

7 kwietnia 2015 r. do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynęło pismo procesowe przesłane przez pełnomocnika Fundacji WOŚP, mecenasa Jacka Zagajewskiego, w którym powódka wycofuje pozew wniesiony przeciw Piotrowi Wielguckiemu. Dziś sąd umorzył postępowanie.

– W sytuacji, kiedy sama strona procesowa wycofuje się z pozwu, oznacza to, że nie miała podstaw, żadnych dowodów – podkreślał Wielgucki.

Zdaniem blogera, wycofanie się WOŚP-u świadczy o strachu przed ujawnieniem dowodów, które byłyby niekorzystne dla fundacji. – Strony mogłyby wnosić o udostępnienie pewnych materiałów – zaznaczał.

Nowe ustalenia

– To ciągle nie jest żadne zwycięstwo – są nowe ustalenia, jeżeli chodzi o operacje finansowe między WOŚP a firmami związanymi z Jerzym Owsiakiem, jego żoną, córkami i partnerem życiowym – podkreślał Matka Kurka.

Według Piotra Wielguckiego, przez firmę Tabasco, należącą do Jacka Stachery partnera życiowego Aleksandry, córki Jerzego Owsiaka, przechodzą milionowe sumy z WOŚP-u.

– Tabasco to główny podwykonawca Złotego Melona i WOŚP. Do tej spółki przepływają wielomilionowe kwoty – ujawniał.  – Mrówka Cała to dosłownie mrówka przy słoniu, jakim jest Tabasco – zaznaczył.

Matka Kurka podkreślił, że nie boi się kolejnych procesów, ma solidne dowody na poparcie swoich odkryć.

– Nie boję się procesów, mam bogaty materiał i dokumentację, do tego informacje od ludzi uczestniczących w
realizacjach firmy. Jestem do pełnej dyspozycji procesowej – mówił. – Będą dalsze publikacje, bo to, co się dzieje wokół Owsiaka, to są rzeczy skandaliczne. Mnie ani Owsiak ani WOŚP ust nie zamkną – dodał.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Matka Kurka o nowej firmie Owsiaka: Nie przyszłoby mi do głowy, że wykona taki manewr

„Jasna Sprawa”, czyli nowa firma Owsiaka założona metodą „Amber Gold”

Bloger Matka Kurka: Sąd uznał zeznania Owsiaka ws. spółki Złoty Melon za niewiarygodne

Źródło: telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy