Bloger Matka Kurka: Sąd uznał zeznania Owsiaka ws. spółki Złoty Melon za niewiarygodne

Artykuł
telewizja republika

– Sąd uznał zeznania Jerzego Owsiaka ws. spółki Złoty Melon za niewiarygodne – mówił na antenie Telewizji Republika Piotr Wielgucki, bloger „Matka Kurka”, który procesuje się z szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 – Sąd uznał, i podkreślił to kilkukrotnie, że moje publikacje były oparte na faktach, czyli prawdziwe. Przedstawiłem liczną dokumentację w tej sprawie – mówił Wielgucki.

Bloger podkreślał, że sąd uznał zeznania Owsiaka ws. spółki Złoty Melon za niewiarygodne. – Niewiarygodne były też zeznania rzecznika WOŚP Krzysztofa Dobiesa – uzupełniał.

Przytaczając dokumentację sądową, Piotr Wielgucki podkreślał, że dokumentacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ws. Złotego Melona jest wewnętrznie sprzeczna i zawiera nieprawdziwe informacje. – Sąd uznał, że wykazałem powiązania finansowe Złotego Melona, Mrówki Całej i WOŚP, z czego zyski czerpie m.in. Jerzy Owsiak. Na koniec sąd uznał, że Owsiak, WOŚP i Złoty Melon, odmawiając przesłania pełnej dokumentacji do sądu, w ten sposób uniemożliwili sądowi ustalenie, nie tych przepływów finansowych, ale skali tego procederu – wyjaśniał bloger.

Wielgucki zapowiedział ponadto, że złożył zawiadomienie do prokuratury ws. składania fałszywych zeznań przez Jerzego Owsiaka.

– Będę dążył do ujawnienia całej dokumentacji, co doprowadzi do końca Jerzego Owsiaka – skwitował bloger posługujący się pseudonimem Matka Kurka.  

CZYTAJ TAKŻE:

Matka Kurka ujawnia uzasadnienie sądu ws. Owsiaka. Założyciel WOŚP nie wypadł najlepiej

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy