W emocjonalnym nagraniu Owsiak ogłasza urlop i atakuje Telewizję Republika

mk, mg 08-02-2014, 21:15
Artykuł
zrzut ekranu ze strony owsiaknet.pl

Jerzy Owsiak opublikował nagranie, w którym ogłasza, że zawiesza swoją działalność w fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod koniec 40 minutowego filmu jednak przyznaje, że „wrócił z kosmosu”. W nagraniu szkaluje też blogera „Matkę Kurkę” oraz „jednego z szefów tej telewizji”.

Jerzy Owsiak informował, że „może potrzeba, żeby się wyłączył na czas trwania procesu”, tym samym stwierdzając, że potrzebny mu urlop. – Złożyłem całą rezygnację, ze wszystkiego. Ze wszystkiego! To samo zrobiła moja żona. Cała nasza załoga powiedziała: „Jurek, Dzidzia, dalej będziemy pracowali, chociaż będzie piekielnie trudno, że nie jesteśmy razem” – mówił Owsiak.

Nagranie szefa WOŚP jest bardzo emocjonalne. Odnosi się w nim do zarzutów blogera „Matki Kurki”. Nie hamuje się też, żeby skierować kilka oskarżeń pod adresem Telewizji Republika i „jednego z jej szefów”.

- To, co się zakręciło wokół nas w ostatnim czasie, jest czymś nieprawdopodobnym. Czymś, co się w ogóle nie mierzy w mojej głowie z niczym realnym, bo nie wiem do czego to porównać. (...) Może do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, w Auschwitz. Coś niebywałego - mówił Owsiak.

Szef fundacji WOŚP nie omieszkał, w bardzo obcesowy i dwuznaczny sposób, zaatakować „jednego z szefów tej telewizji”. Najprawdopodobniej miał na myśli Telewizję Republika.

– Drogi panie szefie tej telewizji, który jest jednym z szefów, panie, który wszedł do IPN, wyniósł dokumenty i do dziś dnia nie poniósł konsekwencji – mówił Owsiak. W nagraniu słuchać też insynuacje, jakoby osoba szkalowana przez szefa WOŚP miała być „kolegą” jego ojca milicjanta. 

Redaktor naczelny Telewizji Republika Bronisław Wildstein stwierdził, że kolejnych zarzutów Owsiaka "nie warto komentować". – Nie mam problemu z Owsiakiem, a jak widać, to Owsiak ma problem z Telewizją Republika – skwitował Wildstein. 

Publicysta Rafał Ziemkiewicz na Twitterze skomentował sprawę następująco:  

s2_670_04

We wtorek w Złotoryi (Dolnośląskie) rozpoczął się proces z prywatnego oskarżenia Jerzego Owsiaka przeciwko blogerowi. Twórca WOŚP poczuł się zniesławiony internetowymi wpisami na własny temat, a także orkiestry, których Piotr W. dokonał w styczniu 2013 r. Owsiak pozwał blogera, piszącego pod pseudonimem MatkaKurka, za zamieszczone w internecie teksty. Proces został odroczony do 14 marca.

Telewizja Republika chciała zbadać publikacje niezależnego od nas blogera. Mimo wczesniejszych deklaracji, i oficjalnego pisma naszych prawników, Jurek Owsiak odmowił dostępu do akt. Jako powód podał… na poły satyryczny charakter programu na naszej antenie.
 
Reakcje ludzi na wystąpienie Owsiaka były natychmiastowe, wielu, nie objrzawszy materiału do końca, wierzyło w jego ostetczene porzucenie działalności.
 
Czytam o pana rezygnacjach i przykro mi ogromnie. Przepraszam, że się wcześniej nie wydarłam w głośniejszym proteście. Już teraz będę. Obiecuję! – deklarowała w reakcji na wiadomość o odejściu Owsiaka prawniczka i feministka prof. Monika Płatek. 
 
Ostatecznie, jak napisał Stanisław Janecki „wszystko zostało po staremu”. Owsiak dramatycznym apelem udowodnił, że za nic nie można dopuścić do ujawnienia dokumentacji finansowej fundacji WOŚP i spółki Złoty Melon, a każdy, kto do tego dąży wykazuje się skrajną bezczelnością. Wobec tego, również bloger Matka Kurka powinien przeprosić Owsiaka, czy wręcz, jak pisze Janecki, „błagać o przebaczenie w pokutnym worze”, zamiast podejmować próby zlustrowania jego finansów.
 

Choć ostatecznie uznał nawet, że nie warto zakładać, kto wcielił się w jaka rolę, ponieważ zarówno popis Owsiaka na wideoblogu, jak i wypowiedz  prof. Płatek można przyrównać do dialogu docenta Furmana z paniami w Kongresowej.

“Good night.

Good night.

Warsaw by night good.

Good… yes. Yyy… Yyy…yes.

She is very beatiful. Nogi, nogi dobre, Nogi też, nogi yyy…nogi too, too.

Tak, tak. Yyy… yes, yes. Very, very good” – jak cytuje Janecki.

Źródło: telewizja republika, pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy