Podczas drugiego dnia polsko-węgierskiego wydarzenia, jakim jest Uniwersytet Letni w Krasiczynie, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z problematyką gospodarczą, prawną i ekologiczną. Doktor Tymoteusz Zych, rektor Collegium Intermarium tłumaczył trudności związane z definicją pojęcia praworządności, oraz odpowiadał na pytania uczestników
W panelu „Trasa Via Carpatia. Znaczenie komunikacyjnego kręgosłupa Trójmorza” minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapoznał uczestników z postępem prac nad szlakiem komunikacyjnym, łączącym — i to w dosłowny sposób — narody Trójmorza.
Temat ekologii i zmian klimatycznych jest szczególnie bliski młodym ludziom. W panelu „Globalne ocieplenie. Europa Środkowa, - fakty i mity” Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska odpowiadał na ważne pytania, związane ze zmianami klimatu oraz polityka klimatyczną w Europie.
Uczestnicy złożyli wieńce na cmentarzu w Przemyślu
Jak co roku, uczestnicy Uniwersytetu Letniego udali się na cmentarz wojenny w Przemyślu, by złożyć wieniec i pomodlić się przy grobach żołnierzy poległych w trakcie walk o Twierdzę Przemyśl podczas I Wojny Światowej. Dla Węgrów Przemyśl ma znaczenie porównywalne z Monte Casino dla Polaków. Znaczna część wielu tysięcy poległych pochodziła z Węgier i prawie każda węgierska rodzina ma kogo wspominać w Przemyślu.
W drugiej części dnia uczestnicy wzięli udział w panelach poświęconych przyszłości młodzieży w Europie i wyzwaniom stojącym przed jednostką w świecie po epidemii COVID – 19.
Węgierskie tańce zakończyły dzień
W ciągu dnia można było oglądać prace dr. Piotra Biesa, artysty plastyka z Podhala, uczestniczącego już po raz kolejny w Uniwersytecie Letnim.
Dzień zakończyła nauka węgierskich tańców ludowych przy muzyce kapeli grającej na scenie koncertowej krasiczyńskiego zamku.
W zajęciach Uniwersytetu Letniego bierze udział kilkuset uczestników z Polski i Węgier.