USA. Nocna strzelanina w supermarkecie. Tragiczny bilans ofiar [wideo]

portal tvrepublika.pl 23-11-2022, 12:30
Artykuł
twitter.com/@TheAstuteGaloot

W nocy z wtorku na środę doszło do strzelaniny w amerykańskim supermarkecie sieci Walmart. Dokładniej w Chesapeake w stanie Wirginia, we wschodniej części USA. Zginęło łącznie siedem osób, z napastnikiem włącznie. Kim był oprawca?

Wcześniej lokalne służby policyjne informowały, że w sklepie poniosło śmierć lub zostało rannych "wiele osób", lecz ustalenie dokładnej liczby ofiar będzie możliwe dopiero po zakończeniu czynności operacyjnych przez funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia. 

"Napastnik został znaleziony martwy w sklepie. Na obecnym etapie nie wiemy, czy sprawca był pracownikiem Walmartu. Nie wiemy też, czy popełnił samobójstwo", przekazał rzecznik policji z Chesapeake Leo Kosinski, cytowany przez dziennik "New York Times". 

Wersję wydarzeń, według której napastnik, to aktualny lub były pracownik sklepu, przedstawili śledczy. BBC przekazała, że napastnikiem mógł być kierownik supermarketu. Mężczyzna miał otworzyć ogień do swoich podwładnych. Tak też wynika z relacji jednego z pracowników, który uszedł z życiem.

Mieszkańcy Chesapeake zostali poproszeni przez władze miasta o trzymanie się z dala od supermarketu, by nie utrudniać działań policji.

"Jesteśmy zaszokowani tragicznym wydarzeniem w naszym sklepie w Chesapeake. Modlimy się za osoby poszkodowane, społeczność (miasta) i naszych współpracowników. Ściśle współdziałamy z organami ścigania", czytamy w oświadczeniu sieci Walmart, opublikowanym na Twitterze.

Tragedia w Wirginii to drugie takie zdarzenie w USA w ciągu kilku dni. W sobotę wieczorem pięć osób zginęło w strzelaninie w klubie nocnym w Colorado Springs w stanie Kolorado.

Źródło: PAP, twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy