Tomasz Komenda nie żyje. Spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił

Portal TV Republika/jb 21-02-2024, 17:35
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X@PAP

Nie żyje Tomasz Komenda, miał 46 lat. Mężczyzna przesiedział 18 lat za zabójstwo, którego nie popełnił, jego historią żyła cała Polska. W maju 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił go od zarzutu popełnienia zabójstwa. Komenda miał przegrać walkę z nowotworem.

"Wydawałoby się, że po tych 18 latach nareszcie mu się życie ułoży, tym bardziej, że sytuacja finansowa była w tym momencie korzystna ze względu na uzyskane przez niego odszkodowanie i zadośćuczynienie, ale w rzeczywistości los zgotował mu dalszy ciąg tragedii, która doprowadziła do jego śmierci" - powiedział prof. Zbigniew Ćwiąkalski

Wspomniał, że był to bardzo spokojny i sympatyczny człowiek. "Nie słyszałem, żeby on kiedykolwiek podniósł głos, chociaż z drugiej strony wiadomo było, że 18 lat w zakładzie karnym, w bardzo trudnych warunkach, w celach wieloosobowych, gdzie szczególnie źle go traktowano, spowodował jednak zmianę w jego osobowości i trudno było mu się przystosować do warunków życia na wolności" - dodał prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Tomasz Komenda w 2004 roku został niesłusznie skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej dziewczyny. W połowie marca 2018 został warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach. 16 maja 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę.

Źródło: PAP,wpolityce,PortalX

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy