Tokio 2020: Mniej oficjeli na igrzyskach. MKOl zmniejszy liczbę gości

Artykuł
Nie będą przyznawane m.in. akredytacje dla osób towarzyszących
Fot. Twitter/Tokyo2020

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował o „znaczącej redukcji” liczby własnych gości zaproszonych na tegoroczne igrzyska w Tokio.

To odpowiedź na apel japońskich organizatorów, którzy domagali się tego ze względu na obawy dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19.

„Aby zastosować się do wniosków i próśb swoich japońskich partnerów Komitet Wykonawczy MKOl zdecydował o przyznaniu akredytacji tylko osobom, które pełnią podstawowe i operacyjne funkcje” – podkreślono w piątkowym komunikacie prasowym.

Jak dodano, redukcja dotyczyć będzie m.in. listy gości zapraszanych przez MKOl oraz legendarnych uczestników igrzysk. Zastrzeżono też, że nie będą przyznawane akredytacje dla osób towarzyszących.

Decyzja ta ma głównie na celu zapobieżenie mnożeniu się zaproszeń wydawanych przez partnerów i sponsorów. "Członkowie MKOl, jako ostateczny organ decyzyjny MKOl, pełnią podstawowe i operacyjne funkcje i będą uczestniczyć w igrzyskach" - zaznaczono.

W minioną sobotę organizatorzy ogłosili, że zmagania olimpijskie w Tokio - w związku z obawami dotyczącymi koronawirusa - odbędą się bez udziału zagranicznych widzów. Dwa dni później dodali, że zabraknie także większości zagranicznych wolontariuszy. Jeszcze wcześniej zaś poproszono wszystkie państwa o zmniejszenie delegacji rządowych.

Igrzyska w Japonii, które przełożono z powodu pandemii o rok, rozpoczną się 23 lipca.

Źródło: PAP/TVPSport

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy