Igrzyska w Tokio. Nie tylko zagraniczni kibice nie zostaną wpuszczeni

Artykuł
Tylko 18 proc. Japończyków zgodziłoby się na wpusczenie zagranicznych kibiców na igrzyska
Fot. Pixabay/Agzam

Zagraniczni kibice nie wezmą udziału w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio – ogłosili oficjalnie organizatorzy japońskiej imprezy.

Ze względu na pandemię koronawirusa zaplanowane na 2020 r. igrzyska w Tokio zostały przełożone o 12 miesięcy. Dzisiaj Komitet Organizacyjny zdecydował, że igrzyska odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców, potwierdzając medialne spekulacje na ten temat.

Jak podano w komunikacie, Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz Paraolimpijski w pełni szanują i akceptują decyzję organizatorów w Japonii.

Już kilka tygodni temu agencja prasowa Kyodo przekazała informację, że kibice zagraniczni nie dostaną pozwolenia na przyjazd do Tokio na igrzyska. Powoływała się wtedy na japoński rząd. Komitet Organizacyjny wówczas zdementował te doniesienia.

Kyodo podała dziś, że podczas igrzysk zabraknie nie tylko zagranicznych kibiców, ale i wolontariuszy. Agencja przewiduje, że do Japonii mogą zostać zaproszeni tylko pojedynczy wolontariusze ze specjalistycznymi umiejętnościami, jak znajomość języków mniejszości lub najwyższej klasy informatycy.

Z opublikowanej niedawno ankiety przeprowadzonej przez dziennik „Yomiuri” wynika, że tylko 18 proc. Japończyków zgodziłoby się na dopuszczenie fanów z innych krajów do udziału w igrzyskach. Przeciwną opinię wyraziło 77 proc. respondentów.

Źródło: PAP/Interia.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy