Tarnogórski dzielnicowy mistrzem Polski. Ustanowił nowy rekord

Artykuł
Dzielnicowy Preg zapowiada, że nie spocznie na laurach
Fot. KWP w Katowicach

Aspirant sztabowy Ryszard Preg po raz drugi został mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi ważącej 100 kg. Tym razem ustanowił nowy rekord Polski. Mistrz wycisnął sztangę aż 40 razy, nie pozostawiając konkurentom żadnych szans na zwycięstwo.

W miniony weekend w Centrum Sportowym Spartan we Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. W mistrzostwach wziął udział dzielnicowy z Tarnowskich Gór aspirant sztabowy Ryszard Preg. Policjant rywalizował z uczestnikami z całej Polski. W swojej kategorii wagowej (+80 kilogramów) okazał się najsilniejszy. W pięć minut 40 razy wycisnął 100-kilogramową sztangę, z chwilowym zatrzymaniem jej u góry. Ten wynik dał mu już po raz drugi Mistrzostwo Polski. Jednocześnie policjant ustanowił nowy rekord Polski, który wcześniej wynosił 37 powtórzeń.

Podczas tych samych zawodów, nasz policjant wziął udział w konkurencji wyciskania wielokrotnego z wyborem obciążenia. W tych zawodach, dzielnicowy w ciągu 5 minut wycisnął sztangę o wadze 42,5 kilograma aż 187 razy, plasując się na drugim miejscu na podium.

Dzielnicowy Preg zapowiada, że nie spocznie na laurach i będzie trenował, aby obronić tytuł i być może pobić swój własny rekord.

Źródło: KWP w Katowicach

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy