Tarcza Finansowa 2.0: przez kilka godzin wpłynęło prawie 700 zgłoszeń

Artykuł
Według szacunków PFR z Tarczy Finansowej 2.0 może skorzystać ok. 40-70 tys. firm.
pixabay.com

- Po uruchomieniu naboru wniosków w ramach Tarczy Finansowej 2.0 PFR, od północy wpłynęło 680 wniosków o subwencję - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Pieniędzy wystarczy dla wszystkich potrzebujących pomocy. Kwota wynosi aż 13 mld zł.

Rozmówca zadeklarował, że wszyscy zainteresowani otrzymaniem pomocy w ramach nowego instrumentu PFR będą mieli taką możliwość, a środków na wypłaty wsparcia finansowego starczy dla wszystkich, którzy złożą wnioski.

– W ramach Tarczy 2.0 zarezerwowaliśmy 13 mld złotych z możliwością zwiększenia tej kwoty – podkreślił Bartosz Marczuk.

W przypadku wiosennej Tarczy 1.0 również istniały obawy o to, że zabraknie środków na wypłaty.

– Wówczas zarezerwowaliśmy 65 mld złotych, a ostatecznie w ramach wsparcia wypłacono 61 mld, zatem wszyscy, którzy chcieli otrzymać pomoc – otrzymali ją – dodał wiceszef PFR.

 – Całość wsparcia dla przedsiębiorców na dziś to astronomiczna kwota 180 mld zł, więc zarzucanie państwu polskiemu że nie stanęło na wysokości zadania, nie trzyma się tego, co mówią liczby i fakty. W ramach Tarczy 2.0 pomoc jest ukierunkowana, to jest 45 kodów PKD, od turystyki przez hotelarstwo po florystów, targi, restauratorów, gastronomię – tłumaczy Bartosz Marczuk.

Wartość pomocy dla mikro, małych i średnich firm to ok. 13 mld zł:

  • 6,5 mld zł dla firm zatrudniających od 1 do 9 osób,
  • 6,5 mld dla firm zatrudniających od 10 do 249 pracowników.

Według szacunków PFR z Tarczy Finansowej 2.0 będzie mogło skorzystać ok. 40-70 tys. firm.

Wnioski będą przyjmowane do 28 lutego 2021 r. Procedura odwoławcza w ramach Programu będzie trwała od 1 lutego 2021 r. do 31 marca 2021 r., z możliwością wydłużenia terminów do 30 czerwca 2021 br.

 

Źródło: polskieradio24.pl/twitter@Grupa_PF

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy