Szef PiS podczas spotkania ze strukturami: Sezon na spanie się skończył

Artykuł
Jarosław Kaczyński zachęcał do głosowania na Ewę Leniart
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z działaczami w Rzeszowie mówił, że „sezon na spanie się skończył”. Mobilizował struktury przed zbliżającymi się wyborami na prezydenta miasta, przedstawił plan działań na najbliższy miesiąc i nawoływał do promowania Polskiego Ładu .

Wicepremier i lider PiS odwiedził Rzeszów, gdzie wsparł wojewodę podkarpacką Ewę Leniart przed ostatnim tygodniem kampanii wyborczej na prezydenta miasta. Podczas konferencji prasowej, na której zapowiedziano budowę Drogi Południowej w Rzeszowie, podkreślał, że Leniart jest jedyną kandydatką PiS na prezydenta miasta. Mówił też, że Leniart jest dla Rzeszowa szansą na to, „aby to wszystko, co rzeszowianom się podobało, było kontynuowane, ale żeby zniknęły zjawiska, które rzeszowianom już od jakiegoś czasu się nie podobały”.

Kaczyński spotkał się z lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania mobilizował działaczy przed ostatnim tygodniem kampanii wyborczej.

Według źródeł PAP Kaczyński przedstawił plany partii na najbliższy miesiąc, czyli na okres poprzedzający zaplanowany na początek lipca kongres statutowo-wyborczy, na którym mają być wybrane nowe władze ugrupowania. Chodziło m.in. o wybór delegatów na kongres w niektórych regionach. Proces ten został przerwany jesienią minionego roku ze względu na pandemię koronawirusa.

Ponadto Kaczyński wzywał działaczy – przekazało źródło – do aktywnego promowania Polskiego Ładu.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy