Szef MSWiA: Sytuacja jest niebezpieczna i musimy się do tego odpowiednio przygotować

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

- Jestem przekonany, że podjęte działania są adekwatne, racjonalne i proporcjonalne do zagrożenia. Sytuacja jest niebezpieczna i musimy się do tego odpowiednio przygotować - powiedział minister Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej.

– Przed chwilą prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie 115 miejscowości w woj. podlaskim i 68 miejscowości w woj. lubelskim – powiedział Mariusz Kamiński.

Wyjaśnił, że „po opublikowaniu w dzienniku ustaw rozporządzenia pana prezydenta, rozpoczniemy procedurę związaną z wydaniem rozporządzenia Rady Ministrów uszczegóławiającą, w jaki sposób rozporządzenie pana prezydenta będzie wykonane”.

Zapewnił, że rząd działa „w sposób proporcjonalny, adekwatny do sytuacji i stanowczy”. – Od kilku tygodni mamy do czynienia z głębokim kryzysem migracyjnym – dodał.

– Nie pozwolimy na to, aby Polska była kolejnym szlakiem masowego przerzucania nielegalnych migrantów na teren UE. Nie pozwolimy, aby bezpieczeństwo naszych obywateli było narażone – stwierdził.

– Jestem przekonany, że podjęte działania są adekwatne, racjonalne i proporcjonalne do zagrożenia. Sytuacja jest niebezpieczna i musimy się do tego odpowiednio przygotować – powiedział.

Maciej Wąsik mówił, że na terenie objętym stanem wyjątkowym „będzie zawieszenie prawa do organizacji zgromadzeń publicznych oraz zawieszenie prawa do organizacji imprez masowych, artystycznych i rozrywkowych”.

– Na terenie objętym stanem wyjątkowym zostanie wprowadzony obowiązek posiadania dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości, zaś uczące się dzieci powinny mieć przy sobie legitymacje szkolną – powiedział.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy