Szef MON na Podlasiu. Błaszczak zachęca do wstępowania w szeregi armii

Tomasz Domański 27-05-2022, 12:03
Artykuł
canva.com

"Przede wszystkim wyciągamy wnioski z wojny na Ukrainie. Naszym zadaniem, zadaniem władz polskich jest zbudowanie silnego Wojska Polskiego tak, żeby agresor nie zdecydował się na zaatakowanie naszej ojczyzny. To jest cała doktryna odstraszania na tym polega, realizujemy te zadania poprzez rozwijanie Wojska Polskiego zarówno liczebne jak i poprzez wyposażanie w nowoczesną broń"

Błaszczak przypomniał podczas konferencji "Granica Dezinformacji", że wcześniej odwiedził polskich żołnierzy ćwiczących w pobliżu razem z żołnierzami amerykańskimi i brytyjskimi.

"Ćwiczą bardzo ważne elementy budowy odporności Rzeczypospolitej Polskiej, a więc współdziałanie, byli też żołnierze WOT, wszyscy razem dbają o bezpieczeństwo naszej ojczyzny" - powiedział szef MON.

Warto przeczytać: 4560 złotych miesięcznie do wzięcia. Wystarczy wstąpić w szeregi armii

Podkreślił, że Polska wyciąga wnioski z tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Przypomniał, że na podstawie ustawy o obronie ojczyzny stworzona została nowa forma służby wojskowej - dobrowolna, zasadnicza służba wojskowa. "28 dni to jest szkolenie podstawowe, potem 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne, zakładamy że większość z tych ludzi zwiąże swoje życie z WP na stałe".

Zobacz też: Rewolucja w MON-ie! Wojskowym będzie mógł zostać każdy i nie za darmo

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy