4560 złotych miesięcznie do wzięcia. Wystarczy wstąpić w szeregi armii
Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło nabór ochotników do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tylko w tym roku na kandydatów czeka 15 tys. miejsc w jednostkach wojskowych - zadeklarował szef MON Mariusz Błaszczak.
"Ruszamy z naborem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej! Tylko w tym roku na kandydatów czeka 15 tys. miejsc w jednostkach wojskowych", napisał Błaszczak na Twitterze.
Ruszamy z naborem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej! Tylko w tym roku na kandydatów czeka 15 tys. miejsc w jednostkach wojskowych. Widzimy się jutro na 32 piknikach i w 70 punktach rekrutacyjnych w całej Polsce! pic.twitter.com/hUaWgjoxG5
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) May 20, 2022
Zgłoszenia do służby będzie można składać w 102 lokalizacjach w całym kraju - na 32 piknikach wojskowych ze stoiskami rekrutacyjnymi i w 70 punktach rekrutacyjnych - oraz online poprzez portal rekrutacyjny - Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji (wojsko-polskie.pl).
Zasadnicza służba wojskowa polega na pełnieniu: dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. Służba w rezerwie – jak zapisano - ma na celu zapewnienie uzupełnieniowych potrzeb Sił Zbrojnych i dzieli się na aktywną rezerwę i pasywną rezerwę.
Najnowsze
We Francji rośnie liczba konwertytów. Coraz więcej byłych muzułmanów wybiera chrześcijaństwo
Inwestycje zagraniczne lecą na łeb, na szyję. Morawiecki alarmuje
Powstanie wyjątkowe archiwum św. Jana Pawła II. Miliony zdjęć zostaną ocalone