Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Maląg: To wyjątkowa grupa w społeczeństwie

Artykuł
Maląg zaapelowała, by zwracać uwagę seniorów na możliwe zagrożenia
Fot.: pexels/sabinevanerp

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w związku z obchodzonym we wtorek Światowym Dniem Praw Osób Starszych zaapelowała o szacunek, opiekę i torskę nad osobami starszymi.

- Osoby starsze są grupą wyjątkową. To nasi dziadkowie, babcie, rodzice. Dzięki nim przyszły na świat i dorastały kolejne pokolenia. Stanowią oni nieocenione skarbnice ciekawych historii, życiowej mądrości. Zasługują na troskę, opiekę i szacunek - zaznaczyła Marlena Maląg.

Minister przyznała, że seniorzy często stają się ofiarami oszustw, wyłudzeń i różnego rodzaju ataków w świecie realny, ale również online.

- Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. To najlepsza okazja do zwrócenia uwagi na problemy, które spotykają seniorów - powiedziała.

- Musimy mówić o tym głośno, musimy ostrzegać i uczulać osoby starsze na wszelkie próby oszustw - zarówno finansowych, jak w przypadku tzw. metody na wnuczka czy policjanta, ale też na kwestie związane z podpisywaniem niekorzystnych umów, naciągania na drogie zakupy. I wiele, wiele innych - dodała.

Szefowa MRiPS zaapelowała o to, aby zwracać uwagę seniorów na możliwe zagrożenia i wskazywać, jak się przed nimi uchronić.

- Rozmawiajmy z naszymi bliskimi seniorami, przypomnijmy, że przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji powinni skontaktować się np. z nami, a w razie wątpliwości czy poczucia zagrożenia - bezpośrednio z policją. Dbajmy o osoby starsze - zaznaczyła Maląg.

Źródło: portalsamorzadowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy