Świątkomania trwa. Kto może przerwać passę naszej mistrzyni?

Twitter/@iga_swiatek

Liderka rankingu tenisistek WTA dobrze zaczęła kolejny turniej WTA w USA. Iga Świątek awansowała do 3. rundy zawodów na twardych kortach w Cincinnati. Polka pokonała Amerykankę Sloane Stephens 6:4, 7:5.

Turniej w Cincinnati to ostatni sprawdzian Igi Świątek przed rozpoczynającym się 29 sierpnia wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku. Polka dość pewnie pokonała 57. w rankingu Sloane Stephens. A warto przypomnieć, że jeszcze 4 lata temu 29-letnia Amerykanka na liście WTA była trzecia. W 2017 roku wygrała US Open, a w kolejnym sezonie dotarła do finału French Open.

Świątek w pierwszym secie grała trochę nerwowo i Amerykanka doprowadziła do remisu 4:4. Dwa kolejne gemy padły jednak łupem Polki. W drugiej partii 21-letnia raszynianka znów pod koniec było nieciekawie. Stephens ponownie wyrównała, tym razem na 5:5, ale tak jak w pierwszym secie, ostatnie słowo należało do Świątek. Znów wygrała dwa gemy z rzędu i po godzinie i 39 minutach mogła się cieszyć z awansu do 3.rundy.

- Wiem, że miałam w tym meczu momenty lepsze i gorsze, ale cieszę się, że w tych kluczowych potrafiłam zagrać dobrze - powiedziała Świątek jeszcze na korcie. Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Madison Keys.

Źródło: PAP, Twitter/@WTA