UE przedłuża sankcje o kolejne 6 miesięcy za aneksję Krymu

Państwa UE zdecydowały w czwartek o przedłużeniu sankcji wobec osób i podmiotów, które są odpowiedzialne za podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy o kolejne 6 miesięcy do 15 marca 2021 r. Sankcje przewidują zakaz podróżowania do UE, jak i zamrożenie aktywów. Dotyczą 175 osób i 44 podmiotów.
Sankcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów w związku m.in. z aneksją Krymu i celową destabilizacją Ukrainy, obejmują rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.
Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Sankcje te obowiązują od marca 2014 roku i są przedłużane co pół roku.
O przedłużeniu sankcji Rada zdecydowała w procedurze pisemnej. Odpowiednie przepisy zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym 11 września 2020 r.
Inne środki zastosowane przez Unię Europejską w odpowiedzi na kryzys ukraiński obejmują sankcje gospodarcze względem określonych sektorów rosyjskiej gospodarki obowiązujące do 31 stycznia 2021 r. oraz sankcje z tytułu nielegalnego przyłączenia Krymu i Sewastopola ograniczające się do tych terytoriów i obowiązujące do 23 czerwca 2021 r.
Z Brukseli Łukasz Osiński
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Rycerskie turnieje i rekonstrukcje – Paweł Krakowiak o pasji do historii

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 14 dzieci aresztowano pod zarzutem zabójstwa nastolatka

Niemcy przyznają, że sfinansowały agresję Putina

Burze wciąż nie opuszczają Polski. Wiemy, gdzie uderzą

"Cała Polska go przejrzała, nie głosuje na Rafała". Kibice Lecha Poznań też pokazali co myślą o Trzaskowskim

90-lecie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Historia, tradycja i święto kultury
