Trudne spotkanie Tuska. Cameron chce wzmocnienia "hamulca bezpieczeństwa"
Dziś wieczorem w rezydencji premiera Wielkiej Brytanii odbędzie się spotkanie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska z Davidem Cameronem.
Brytyjski premier David Cameron i prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk mają podjąć dziś próbę wypracowania porozumienie, którego celem jest zatrzymanie Wielkiej Brytanii w UE. Na chwilę obecną, Cameron twierdzi, że istniejąca propozycja nie jest "wystarczająco dobra".
Według agencji Reuters, która powołuje się na brytyjskie źródło rządowe, Cameron będzie domagał się silniejszych uprawnień w celu powstrzymania imigracji z innych krajów UE. Ma wyrazić przekonanie, że proponowany mechanizm "hamulca bezpieczeństwa", mający umożliwić ograniczenie dostępu do zasiłków socjalnych dla imigrantów zarobkowych z innych krajów UE, wymaga znacznego wzmocnienia i musi to nastąpić natychmiast po brytyjskim referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskim.
Świadczenia socjalne stały się kluczowym zagadnieniem, a główną kwestią sporną w negocjacjach Wielkiej Brytanii z resztą UE.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej
Fundacja Myśli Demokratycznej zrywa współpracę z Rudzińskim po ujawnieniu przez WP afery hejterskiej
Żaryn chwali ABW ws. Suchanow: dobra decyzja. Inaczej mielibyśmy do czynienia z zagrożeniem dla państwa
Najnowsze
Śliwka alarmuje: 400 mln zł z budżetu MSZ ma trafić na Ukrainę, a nie do polskiej dyplomacji
TSUE przesuwa granice. Ordo Iuris alarmuje o ingerencji w suwerenność państw
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej