Przejdź do treści
Ważne Tylko wysoka frekwencja, szczególnie na wsi, uniemożliwi fałszerstwa wyborcze!
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
14:37 Ukraina: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadzi obecnie zakrojoną na szeroką skalę operację specjalną "Pajęczyna", której celem jest niszczenie rosyjskiego lotnictwa bombowego na tyłach przeciwnika
14:13 Nigeria: 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym. Autobus, którym jechali, zjechał z mostu
14:04 Ukraina: 12 osób zginęło, ok. 60 rannych w ataku Rosji na jednostkę szkoleniową
13:29 KGP: do godz. 10 odnotowano trzy przestępstwa oraz 173 wykroczenia związane z naruszeniem ciszy wyborczej
12:47 Papież Leon XIV: błogosławione siostry katarzynki służyły mimo panującej nienawiści i terroru
12:19 Zachodniopomorskie: z powodu kontroli prowadzonych przez niemieckie służby graniczne i policję na przejściu Kołbaskowo-Pomellen, na autostradzie A6 od strony Szczecina kolejka pojazdów ma ok. 5 km
12:16 Ukraina: rosyjski pociąg wojskowy wysadzony w powietrze w obwodzie zaporoskim
11:50 Wielka Brytania: rząd przeznaczy 1,5 mld funtów na budowę sześciu fabryk broni i amunicji, które mają wzmocnić gotowość kraju bojową
09:56 Policjanci z Ciechanowa odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Teksas zakazuje aborcji. Pierwsze takie prawo w USA

Źródło: Fot. Facebook/Texas Flag

W Teksasie weszła w życie ustawa zakazująca aborcji po wykryciu bicia serca płodu, tj. około 6. tygodnia ciąży. Teksas to pierwszy stan, gdzie wejdzie w życie taki przepis. Może być to przełom w dotychczasowym prawie aborcyjnym w całych Stanach Zjednoczonych.

Ustawę pro-life podpisał w maju gubernator Teksasu Greg Abbott. Nowe prawo zakazuje aborcji, jeżeli w szóstym tygodniu ciąży wykrywalne jest u dziecka bicie serca. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy zagrożone jest życie matki. Wprowadzony przepis różni się od innych tym, że będzie można wnieść pozew przeciwko osobom, które naruszyły prawo i dopuściły się aborcji na dziecku.

Teksas zakazał aborcji.
Nowe przepisy weszły w życie. Sąd Najwyższy na razie nie uwzględnił wniosku o tymczasowe ich zawieszenie.

Już 13 stanów w USA przyjęło ustawy chroniące życie, rzucając wyzwanie wyrokowi Roe v. Wade.

Niedługo rozstrzygnięcie kolejnej precedensowej sprawy.

— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) September 1, 2021

W 2020 roku w Teksasie poprzez aborcję zabito około 54 tys. dzieci. 85 proc. przypadków miało miejsce po szóstym tygodniu ciąży. Amerykańskie grupy aborcyjne takie jak Civil Liberties Union, Planned Parenthood czy Whole Woman's Health zwróciły się do Sądu Najwyższego o powstrzymanie prawa, które ma zostać wprowadzone w Teksasie. 

Mimo tego dyrektor organizacji Texas Right to Life John Seago, powiedział, że obrońcy życia z optymizmem patrzą w przyszłość. 

- Przemysł aborcyjny wykorzystuje swoją ostatnią, desperacką opcję, próbując zablokować wchodzą w życie ustawę chroniącą nienarodzone dzieci - powiedział stwierdził działacz.

Teksas właśnie zakazał całkowicie aborcji, również gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. Kontrnatarcie cywilizacji życia ????????????????❤

— Stefan Wójcik???????? (@Szczery2015) September 1, 2021

Takie samo prawo jak w Teksasie uchwaliło kilkanaście innych stanów. Przepis został jednak zablokowany przez sądy powołujące się na sprawę „Roe v. Wade” z 1973 roku, w wyniku której aborcja została zalegalizowana w USA.

Według sondażu przeprowadzonego w Teksasie, 49 proc. mieszkańców jest przeciwna aborcji, podczas gdy 41 proc. z nich ją popiera. Inna, ogólnokrajowa ankieta przeprowadzona w 2019 r. wykazała, że 55 proc. Amerykanów nie uważa przepisów antyaborcyjnych za zbyt restrykcyjne. Sondaże Gallupa, najstarszej instytucji badającej opinię społeczną na świecie, konsekwentnie pokazują, że większość obywateli USA uważa, że aborcja powinna być nielegalna.

 

Deon.pl

Wiadomości

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Łukasz Pawłowski - Ogólnopolska Grupa Badawcza

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Kandydaci już po głosowaniu. Głos oddał także prezes PiS

Publikacja Onetu zniszczyła życie ks. Stryczkowi

Od września weryfikacja prawa do świadczenia „Dobry Start”

Czy mocarstwa próbują zapanować nad rewolucją cyfrową?

Głosowanie nie wszędzie spokojne. Są przestępstwa i naruszenia

Stany Zjednoczone dają jasny sygnał: bezpieczeństwo i rozwój są możliwe

PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,83 proc.

GUS publikuje szacunki za maj. Ceny znowu w górę

Pospieszalski ostrzega: Bez kontroli nad migracją skończymy jak Zachód

Jak świat polityki zmienia się pod wpływem nowych technologii?

Najnowsze

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Kandydaci już po głosowaniu. Głos oddał także prezes PiS

Publikacja Onetu zniszczyła życie ks. Stryczkowi

Od września weryfikacja prawa do świadczenia „Dobry Start”

Łukasz Pawłowski - Ogólnopolska Grupa Badawcza

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka