Szef MSZ Grecji: Zamierzam osobiście poprowadzić misję w Mariupolu
Zamierzam osobiście poprowadzić misję humanitarną do oblężonego przez Rosjan ukraińskiego Mariupola - zapowiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Grecji Nikos Dendias. Dodał, że misja humanitarna ma być prowadzona we współpracy z Czerwonym Krzyżem.
Szef greckiej dyplomacji dodał, że wydał już oficjalną notę do strony ukraińskiej - z prośbą o pomoc, oraz do strony rosyjskiej - z prośbą o nieingerowanie w wysyłanie pomocy humanitarnej.
Dziesiątki tysięcy mieszkańców położonego na południu Ukrainy nad Morzem Azowskim Mariupola ma greckie pochodzenie.
W oblężonym przez Rosjan Mariupolu, które przed rosyjską inwazją zamieszkiwało blisko pół miliona osób pozostaje 100 tys. mieszkańców - poinformowała w poniedziałek wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.
Agencja Ukrinform przekazała ponadto, że liczba cywilnych ofiar w Mariupolu przekroczyła w poniedziałek 3 tysiące. Sytuację w mieście określono jako katastrofę humanitarną.
Polecamy Debata Nawrocki-Duda
Wiadomości
Tusk "nie ma czasu" dla rolników. Szłapka uderza w prezydenta Nawrockiego. "To nie są jego kompetencje"
Kaczyński ostro o manipulacjach Tuska ws. Mercosur: próbuje pudrować sprawę, za którą ponosi pełną odpowiedzialność
"Walka o bezpieczeństwo żywnościowe Polski". Błaszczak o proteście rolników przeciwko umowie z Mercosur
"Mercosur to finansowanie putinowskiej Rosji". Zbigniew Bogucki wskazuje na bezczelną manipulację Berlina
Najnowsze
Tusk "nie ma czasu" dla rolników. Szłapka uderza w prezydenta Nawrockiego. "To nie są jego kompetencje"
Bryłka: dlaczego rząd nie reaguje ws. Mercosur? Cisza premiera mówi wszystko
PILNE: Państwa UE zgodziły się na umowę z Mercosur. Polska była przeciwko
Prezydent spotkał się z rolnikami. "Zapewnił o wsparciu!"