Zaprezentowany został dokument „Wskazówki duszpasterskie dotyczące obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Kościołach lokalnych". Watykańska Dykasteria do spraw Świeckich, Rodziny i Życia zaznaczyła, że główną sugestią jest, aby Światowe Dni Młodzieży stały się okazją do tego, by młodzi ludzie mogli doświadczyć wspólnoty Kościoła.
Według dokumentu lokalnie przeżywane Światowych Dni Młodzieży powinno dać młodym ludziom świadomość tego, że są integralną częścią Kościoła. W dokumencie zaznaczono również, że podczas wydarzeń ważna jest obecność biskupa miejsca.
Wydarzenie ma być okazją do doświadczenia pielgrzymowania oraz czasem do zbliżenia się i rozmów wśród wszystkich młodych ludzi, którzy mieszkają na danym terytorium, niezależnie od ich wiary, wizji życia, przekonań.
Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Młodzieży biskup Marek Solarczyk zaznaczył, że wydarzenie ma być pomocą w przeżywaniu wiary.
- ŚDM przeżywane były w Niedzielę Palmową, teraz będą w Niedzielę Chrystusa Króla. Skupiają one ciągłą pracę i troskę o młodych w ramach duszpasterstwa. Natomiast to, co będzie związane z obchodami lokalnymi, będzie świętem wiary młodych - powiedział.
- Jest w dokumencie zachęta, by biskupi chcieli uczestniczyć, rozmawiać, by byli blisko. Ważny jest też element powołaniowy, spotkania mają być okazją do odczytania swojego powołania kapłańskiego, ale też małżeńskiego - mówił.
Światowe Dni Młodzieży w 2023 r. odbędą się w Lizbonie.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Ziobro ukarany za nieobecność na nielegalnej komisji ds. "Pegasusa". Polityk: "ukarała mnie celebrytka TVN"
Dla Tuska Trump to "nakryty na kradzieży złodziej", a dla żony Sikorskiego - "produkt mafijnego świata"
Najnowsze
Ziobro ukarany za nieobecność na nielegalnej komisji ds. "Pegasusa". Polityk: "ukarała mnie celebrytka TVN"
Express Republiki | 09.11.2024 | Republika
Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego... policjanta, który przewoził dziecko
"Budda" miał być szantażowany. Prokuratura potwierdza, że zajmowała się tą sprawą