Przejdź do treści
05:35 Polska: 107 lat temu Józef Piłsudski przejął władzę z rąk Rady Regencyjnej. Ten moment stał się symbolem
02:37 Portugalia: Policja wyklucza udział osób trzecich w związku ze śmiercią polskiego turysty na Maderze
00:41 Świat: Przywódca wschodniej Libii zażądał od Grecji miliarda euro za wsparcie jej interesów na Morzu Śródziemnym
00:12 USA: Lewandowski jako pierwszy w historii Polak rozświetlił Empire State Building z okazji Święta Niepodległości
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Sąd konstytucyjny Tajlandii unieważnia wybory parlamentarne

Źródło: Marko Mikkonen/flickr.com/CC

Trybunał Konstytucyjny Tajlandii uznał wybory parlamentarne z 2 lutego za nieważne, nie ogłaszając przy tym terminu nowego głosowania. Opóźni to utworzenie rządu w kraju, w którym od kilku miesięcy odbywają się antyrządowe demonstracje.

Trybunał uznał, że lutowe wybory są nieważne, ponieważ głosowanie nie odbyło się we wszystkich lokalach wyborczych tego samego dnia, co stanowi naruszenie konstytucji.

Akcje antyrządowych demonstrantów sprawiły, że głosowanie zostało odwołane lub wstrzymane w jednej piątej okręgów wyborczych. Z tego powodu nie wyłoniono wystarczającej liczby deputowanych do utworzenia parlamentu, który mógłby zatwierdzić premiera.

Demonstranci, których liczba w minionych tygodniach nieco się zmniejszyła, od ponad trzech miesięcy domagają się ustąpienia premier Yingluck Shinawatry. Jest ona postrzegana jako reprezentantka interesów przebywającego poza krajem brata Thaksina Shinawatry, który za jej pośrednictwem wywiera wpływ na politykę rządu. Były szef tajlandzkiego rządu został zaocznie skazany w 2008 r. na więzienie za korupcję.

Wybory z 2 lutego w zamyśle rządu miały pomóc krajowi wyjść z politycznego impasu. Nie przekonało to jednak opozycji, która chciała odłożenia głosowania do czasu przeprowadzenia reform politycznych. Antyrządowi demonstranci domagają się powołania "rady ludowej", której zadaniem byłoby wprowadzenie zmian niezbędnych do ukrócenia korupcji w polityce.

pap

Wiadomości

Większość społeczeństwa nie wie, że alkohol może powodować raka!

Prezydent Nawrocki złożył wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości

Karolak i Maserak starli się w półfinale: „Gdy miałeś sześć lat, ja już czytałem książki”.

Dzieci w sieci: świat online coraz groźniejszy dla najmłodszych

O czym mogli rozmawiać Żurkow z Rubcowem z FSB?

Przesłanie dla świata na 11 listopada: Be Like... Poland!

To był ten moment - symbol - który dziś wspominamy

11 listopada w Warszawie. Uroczystości państwowe

Lider Unite the Kingdom weźmie udział w Marszu Niepodległości

Nowy szef nigeryjskiej armii: nie zostanie z nich kamień na kamieniu

Rozkład utrudnień w Warszawie. Dobrze wiedzieć!

Chiny wprowadzają do służby trzeci lotniskowiec

Połowa dzieci w Wiedniu nie zna wystarczająco niemieckiego

Senat USA przyjął prowizorium budżetowe. Koniec shutdownu coraz bliżej

USA: Lewandowski zrobił to jako pierwszy Polak w historii

Najnowsze

Większość społeczeństwa nie wie, że alkohol może powodować raka!

O czym mogli rozmawiać Żurkow z Rubcowem z FSB?

be like Poland

Przesłanie dla świata na 11 listopada: Be Like... Poland!

Józef Piłsudski

To był ten moment - symbol - który dziś wspominamy

11 listopada w Warszawie. Uroczystości państwowe

Prezydent Nawrocki złożył wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości

Karolak i Maserak starli się w półfinale: „Gdy miałeś sześć lat, ja już czytałem książki”.

Dzieci w sieci: świat online coraz groźniejszy dla najmłodszych