Przejdź do treści
22:03 "Financial Times": USA i UE przełamały impas w rozmowach na temat ceł i rozpoczęły poważne negocjacje, by nie dopuścić do wejścia w życie taryf, jakie prezydent Donald Trumpa zamierzał nałożyć na europejskich partnerów
21:43 Francja: rząd chce zaostrzyć kontrole przesyłek z towarami z Chin, takich jak platformy Shein i Temu
19:29 Prezydent USA Donald Trump powiedział w wywiadzie dla Fox News, że były dyrektor FBI James Comey wezwał do jego zabójstwa, zamieszczając na Instagramie dwuznaczny wpis z cyframi 8647
18:37 USA: Hadi Matar, mężczyzna który w 2022 r. ciężko ranił nożem powieściopisarza Salmana Rushdiego, został w piątek skazany na karę 25 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa
17:07 Sąd Rejonowy Lublin-Wschód uniewinnił dwóch policjantów od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny, którego zatrzymali i obezwładnili podczas interwencji na jednej z ulic Lublina w sierpniu 2020 roku
16:03 Turcja: minister obrony Ukrainy Rustem Umierow poinformował, że podczas piątkowych rozmów w Stambule ukraińska i rosyjska delegacja omówiły możliwość przeprowadzenia wymiany jeńców w wymiarze 1000 na 1000 osób
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie W sobotę akcja Ruchu Obrony Granic na przejściu granicznym Zgorzelec/Görlitz. Protest przeciw paktowi migracyjnemu i wydaleniom z Niemiec rozpocznie się o godz. 12.00
Spotkanie W sobotę 17 maja o godzinie 7.30 w Parafii św. Stanisława w Warszawie (ul. Bema 73/75) odbędzie się Msza św. w intencji Telewizji Republika przed Obrazem Matki Bożej Elekcyjnej. Po niej zakończenie nowenny przed wyborami prezydenckimi
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Prawda o Trumpie leży na Bliskim Wschodzie. O Harris także

Źródło: x.com

Wśród obietnic wyborczych kandydatów na Prezydenta USA łatwo zweryfikować ich prawdziwość w oparciu o fakty. Donald Trump sprawował urząd prezydenta 4 lata. Kamala Harris od prawie 4 lat jest wiceprezydentem USA. Co ich różni?

Kandydatka Demokratów w swojej kampanii wyborczej, zrozumiawszy wagę głosów Polonii w stanach wahających się, przypomniała sobie o Polsce. Przypomniała, albo przypomniał jej ktoś ze sztabu, kto zdaje sobie sprawę, że warto w stronę Polonii rzucić kilka zdań o zagrożeniu ze strony Rosji, bo może to przysporzyć Kamali Harris wyborców. Implikowane są kolejne obietnice bezpieczeństwa Polski, które zostaną zrealizowane, gdy Kamala Harris zostanie prezydentem. 

 

Rosyjska ruletka. Byle nie Trump

Jak Harris zadbała o bezpieczeństwo Polski w ciągu ostatnich 4 lat, będąc wiceprezydentem, nikomu przypominać nie trzeba. To za "panowania" Demokratów w osobach Biden-Harris, Władimir Putin zdecydował się najechać Ukrainę i wywołany został największy konflikt wojenny od 1945 roku. 

Przy tej okazji nie wypada nie wspomnieć, że aneksja Krymu przez Rosję nastąpiła w czasie, kiedy prezydentem USA był inny przedstawiciel partii demokratycznej - Barack Hussein Obama. Z perspektywy historii wygląda to tak, jakby Putin rozgrywał swój scenariusz, przestał kiedy pojawił się w Białym Domu Trump i czekał, kiedy Trump przestanie być prezydentem. 

 

Jak Harris mówi o pokoju, to mówi

Ukraina nie jest jedynym przykładem słabości Demokratów, którą bezlitośnie wykorzystał spadkobierca zanurzony w nostalgii za radzieckim imperium. Na Bliskim Wschodzie słowo pokój cenniejsze jest niż arcyklejnot, ale za rządów Trumpa zaczęło z wolna powszednieć. W komentarzach mediów, ekspertów to co zmieniało bieg historii całego, było nie było, świata, budziło powszechny wobec Trumpa respekt i podziw. 

To za jego rządów Izrael podpisał cztery porozumienia pokojowe z państwami arabskimi, znane jako "Porozumienia Abrahamowe". To były historyczne momenty, które zapalały, jedno po drugim, światło nadziei, że w tym nader dotkliwie doświadczonym regionie świata, będącym kolebką trzech największych religii monoteistycznych, które wyznają tego samego Boga, zapanuje pokój. 

Całkiem 4 lata temu Izrael, z inicjatywy Trumpa, podpisywał jedno po drugim, porozumienia z krajami arabskimi.

  1. Zjednoczone Emiraty Arabskie – we wrześniu 2020 roku Izrael i ZEA ogłosiły normalizację stosunków, co było przełomowym krokiem w regionie. Było to pierwsze takie porozumienie od czasu umowy z Jordanią w 1994 roku.
  2. Bahrajn – również we wrześniu 2020 roku, wkrótce po umowie z ZEA, Bahrajn podpisał porozumienie z Izraelem o normalizacji stosunków.
  3. Sudan – w październiku 2020 roku Sudan zgodził się na normalizację stosunków z Izraelem, co stanowiło kolejny znaczący krok w budowaniu bliższych więzi między Izraelem a krajami arabskimi.
  4. Maroko – w grudniu 2020 roku ogłoszono, że Maroko dołączyło do Porozumień Abrahamowych, nawiązując oficjalne stosunki dyplomatyczne z Izraelem.

Te umowy miały na celu wzmocnienie stabilności i pokoju na Bliskim Wschodzie, przyczyniając się do zmiany dotychczasowej dynamiki polityki regionalnej. Co z tego wzmocnienia zostało po 4 latach rządów tandemu Demokratów Biden-Harris widzimy w dojmujących obrazach mordowanych w Libanie dzieci i ofiarach ludności cywilnej, których liczba przekroczyła już 40 tysięcy (według ministerstwa zdrowia Strefy Gazy - przyp. red.). 

 

Wizja ukryta w kolczyku

Trump miał plan. Plan znany również jako "Umowa stulecia". Był on propozycją pokojową zaprezentowaną przez jego administrację w styczniu 2020 roku, mającą na celu rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Był to szczegółowy plan polityczny i gospodarczy, który obejmował różne aspekty przyszłych stosunków izraelsko-palestyńskich, z naciskiem na rozwiązanie dwupaństwowe.

Jaki plan miał/ma na rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego duet Biden-Harris? Jaki pomysł na zakończenie konfliktu? Minął rok. Każdy miesiąc przynosi coraz większą eskalację, coraz więcej ofiar, coraz brutalniejszą rzeczywistość. Kamala Harris, która kandyduje na najważniejszy urząd na swiecie, ma niebywałą okazję, by wykazać się jako mąż stanu, mąż opatrznościowy, ma szansę historyczną. Przywracająć pokój na Bliskim Wschodzie mogłaby uratować tysiące istnień i zapewnić sobie nie tylko pozycję numer 1 w Białym Domu. Test przywództwa właśnie się dzieje. Ludzie patrzą. Politycy kalkulują. W tej kalkulacji rozpaczliwe próby umożliwienia głosowania osobom, które nie są obywatelami USA, w nadchodzących wyborach, a które podejmują Demokraci, mówią wszystko. Reszta jest milczeniem.

Źródło: Republika

Wiadomości

Koniec kampanii. Czego nie można robić podczas ciszy wyborczej?

Jak odzyskać Polskę? Sakiewicz: Wynik pierwszej rundy może być bardzo ważny

O tym warto wiedzieć przed wyborami - o tym trzeba wiedzieć głosując

"Zatrzymanie" i "inna czynność seksualna". Zarzuty dla 24-latka, u którego znaleziono zaginioną 11-letnią Patrycję

Puchar Świata w boksie: Julia Szeremeta ze złotem!

Zmarł prof. Zbigniew Chłap - lekarz, społecznik, naukowiec, wieloletni działacz „Solidarności”

Niemiecka policja pod Warszawą. Co oni tu robią?

Agora Klarenbacha tuż przed ciszą wyborczą

Inwazja szczurów, czyli wielki problem hokejowych mistrzostw świata w Szwecji

Karol Nawrocki w Republice: wygramy dla Polski

Łosoś pieczony z warzywami – szybki i zdrowy pomysł na obiad

NASZ NEWS: Awaria pod kontrolą? Kulisy tajemniczego „ataku” na strony PO i PSL w ostatnich godzinach kampanii

Najpierw obrażał Polaków, teraz grozi Trumpowi. Były dyrektor FBI znowu szokuje

Sawicki o aferze NASK: Sąd Najwyższy na tej podstawie mógłby unieważnić wybory

Goście Miłosza Kłeczka ostro o aferze wokół finansowania kampanii Trzaskowskiego

Najnowsze

Koniec kampanii. Czego nie można robić podczas ciszy wyborczej?

Puchar Świata w boksie: Julia Szeremeta ze złotem!

Zmarł prof. Zbigniew Chłap - lekarz, społecznik, naukowiec, wieloletni działacz „Solidarności”

Niemiecka policja pod Warszawą. Co oni tu robią?

agora

Agora Klarenbacha tuż przed ciszą wyborczą

Jak odzyskać Polskę? Sakiewicz: Wynik pierwszej rundy może być bardzo ważny

O tym warto wiedzieć przed wyborami - o tym trzeba wiedzieć głosując

"Zatrzymanie" i "inna czynność seksualna". Zarzuty dla 24-latka, u którego znaleziono zaginioną 11-letnią Patrycję