Przejdź do treści
Republika Już jutro w Radio Republika: o godz. 6:19 Grzegorz Kuczyński (portal i.pl) będzie mówił o przesileniu w Iranie, o godz. 6:35 Mariusz Staniszewski (TV Republika) o nowych sędziach TK
Republika Jutro w Radio Republika: o godz. 7:10 Krzysztof Bosak (Konfederacja) o tym czy Polakom jest wszystko jedno z kim mogłaby rządzić Konfederacja, o godz. 7:45 ks. Jarosław Wąsowicz (kapelan prezydenta RP) będzie mówił o Triduum Paschalnym i Wielkim Czwartku
22:15 Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości zawieszony został poseł Krzysztof Szczucki
22:00 Prezydent Donald Trump podkreślił w środę, że po ponad 50 latach Amerykanie wracają na Księżyc. W środę ma wystartować załogowa misja NASA na orbitę Księżyca - Artemis II. Będzie to pierwsza taka misja księżycowa z udziałem ludzi od 53 lat
21:44 Grecja: Prokuratura Europejska wystąpiła w środę do parlamentu Grecji o uchylenie immunitetu 11 deputowanym w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanym systemie wyłudzeń unijnych dopłat rolnych
21:20 Wielka Brytania zwoła w czwartek spotkanie 35 krajów, w celu omówienia ponownego otwarcia kluczowego szlaku wodnego
20:40 Viktor Orban skomentował nagranie Koalicji Obywatelskiej krytykujące kontakty szefa węgierskiego MSZ Petera Szijjarto z przedstawicielami Kremla. Zwracając się do Tuska, napisał: „Walczę o to, co najlepsze dla Węgrów, kiedyś robiłeś to samo dla Polski"
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wejherowo i poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z posłem prof. Krzysztofem Szczuckim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie przy ul. Zamkowej 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Pensjonacie Sanato przy ul. 1 Maja 29 w Busku-Zdroju
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Milioner Robert Durst winnym zabójstwa swej przyjaciółki. Chciała zgłosić, że pomogła mu ukryć morderstwo żony

Źródło: Fot. PAP/EPA/AL SEIB / POOL

Ekscentryczny milioner Robert Durst, bohater kryminalnego filmu dokumentalnego "The Jinx", którego emisja doprowadziła do jego aresztowania przed 7 laty, został w piątek uznany przez sąd w Beverly Hills winnym zabójstwa w 2000 r. swej przyjaciółki Susan Berman.

Sąd uznał Dursta winnym morderstwa pierwszego stopnia, uznając, że oskarżony z premedytacją uśmiercił Susan Berman w jej własnym domu strzałem w głowę.

Wywodzący się z rodzinny potentatów na rynku nieruchomości Durst chciał w ten sposób przeszkodzić w poinformowaniu policji przez 55-letnią Berman - autorkę powieści i reportaży kryminalnych oraz jego rzeczniczkę - o jej podejrzeniach dotyczących tajemniczego zniknięcia małżonki milionera.

78-letni dziś magnat runku nieruchomości został aresztowany w 2015 r. w Nowym Orleanie, na dzień przed emisją ostatniego odcinka serialu dokumentalnego HBO zatytułowanego "The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst" ("Pech: życie i śmierci Roberta Dursta") w reżyserii Andrew Jareckiego. Dokument poświęcony był domniemanym powiązaniom milionera z trzema zabójstwami.

W finałowym odcinku słychać było jak Durst – mruczy w toalecie do nadal włączonego mikrofonu bezprzewodowego: „Przyłapali cię. Cholera, i co ja zrobiłem? Oczywiście wszystkich ich zabiłem”.

Susan Berman była rzeczniczką Dursta po niewyjaśnionym zaginięciu w 1982 roku jego żony Kathleen McCormack, o której zabójstwo był on długo podejrzewany. Berman zginęła na krótko przed tym, jak miała zostać przesłuchana w sprawie zaginięcia małżonki Dursta.

Podczas rozprawy w 2021 r. wyemitowano obszerne fragmentu filmu, który przyczynił się do aresztowania ekscentrycznego milionera nazwanego przez prokuraturę w akcie skarżenia jako "narcystycznym psychopatą". Pokazano też fragmenty filmu fabularnego "Wszystko, co dobre" (All the Good Things) z 2010 r., który opowiada historię zaginięcia Katie (Kirsten Dunst), żony Davida Marksa (Ryan Gosling), spadkobiercy nowojorskich nieruchomości.

US real estate scion Rober Durst had always denied that he shot Susan Berman in the back of the head in 2000 at her Beverly Hills home.

But a jury here took just a short time to deliberate before finding him guilty of the slaying.https://t.co/N9GKrSUnCA

— TheVibes.com (@thevibesnews) September 18, 2021

Emisja tego obrazu wywołała protesty obrony.

Krótko po wydaniu wyroku przez sąd w Los Angeles rodzina Susan Berman wydała oświadczenie, w którym podkreśliła swe zadowolenie, że sprawiedliwości stało się zadość. "Teraz przyszła pora na Westchester, by to samo mogło spotkać rodzinę (Kathleen McCormak" - zaznaczono w komunikacie cytowanym przez agencje.

Wyrok w sprawie domniemanego zabójstwa małżonki Dursta ma być wydany 18 października przez sąd w nowojorskiej dzielnicy Westchester.

Durst, który - jak podkreślają amerykańskie media - najprawdopodobniej umrze w więzieniu, zważywszy na jego stan zdrowia, był również podejrzewany o zabójstwo trzeciej osoby.

Chodzi o morderstwo 71-letniego sąsiada Dursta w Teksasie, niejakiego Morrisa Blacka. W procesie w 2003 roku Durst nie został jednak uznany za winnego; twierdził, że działał w obronie koniecznej. Według prokuratury Black zidentyfikował milionera jako sprawcę zabójstwa małżonki.

Fortuna Dursta jest szacowana na miliony dolarów - mimo chłodnych stosunków z resztą rodziny, której imperium nieruchomości w Nowym Jorku warte jest 4 miliardy dolarów. Brat milionera Douglas Durst zeznał w sądzie podczas rozprawy dot. zabójstwa Susan Berman, że Robert usiłował go swego czasu pozbawić życia.

https://tvrepublika.pl/Trwa-sledztwo-w-sprawie-zabojstwa-11-letniego-Sebastiana-Niedajace-sie-opisac-okrucienstwo,119236.html
https://tvrepublika.pl/Zabojstwo-w-Stryszowie-Sa-zarzuty-dla-drugiego-z-podejrzanych,120382.html
https://tvrepublika.pl/Morderstwo-pod-Czestochowa-RCB-wydalo-alert-o-poszukiwanym-Jacku-Jaworku,122804.html

https://tvrepublika.pl/Zadzgal-kolege-i-zakopal-go-w-lesie-Jest-akt-oskarzenia-dla-znanego-kucharza,124418.html

https://tvrepublika.pl/Dwoch-14-latkow-zamordowalo-mlodszego-kolege-Po-klotni-w-internecie,124063.html

PAP

Wiadomości

Kolejny cios w białoruską Polonię. Tym razem ze strony... polskiego Senatu

Znany poseł Prawa i Sprawiedliwości zawieszony w partii

Afera w Kłodzku nie cichnie. Czarnek: ci ludzie mają wiele „za uszami”

Nowe badania Całunu Turyńskiego. Pojawiły się zaskakujące informacje

Joanna Koroniewska zdradza swój wiek metaboliczny i mówi o dbaniu o siebie

Krzyż na Giewoncie nie zaświeci w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Winna pogoda

Niespodziewany zwrot. Tysiące dorosłych wraca do Kościoła w Australii

Tusk oskarża Morawieckiego za decyzje... von der Leyen. Cyrk...

„Hity w Sieci” mają już trzy lata i setki tysięcy fanów

Marny teatrzyk Żurka. W roli głównej kostka. Naprawdę...

Historia pisze się na naszych oczach. LeBron z kolejnym rekordem

Co dalej z CPK? Są wyniki pierwszych przetargów

Paliwa drogie, recesja za rogiem, więc Niemcy mają zalecenia dla obywateli. Jakie? Kuriozalne

Anna Lewandowska zabrała głos po przegranej Polski. Tak wsparła męża

Wniosek o odebranie immunitetu posłowi PiS odrzucony

Najnowsze

Kolejny cios w białoruską Polonię. Tym razem ze strony... polskiego Senatu

Joanna Koroniewska zdradza swój wiek metaboliczny i mówi o dbaniu o siebie

Krzyż na Giewoncie nie zaświeci w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Winna pogoda

W Australii rośnie liczba dorosłych przyjmujących chrzest

Niespodziewany zwrot. Tysiące dorosłych wraca do Kościoła w Australii

Tusk oskarża Morawieckiego za decyzje... von der Leyen. Cyrk...

Znany poseł Prawa i Sprawiedliwości zawieszony w partii

Afera w Kłodzku nie cichnie. Czarnek: ci ludzie mają wiele „za uszami”

Nowe badania Całunu Turyńskiego. Pojawiły się zaskakujące informacje