Przejdź do treści
Republika Narodowe Święto Niepodległości. Na naszej antenie od godzin porannych trwa wydanie specjalne. Oglądaj również na naszym kanale w platformie YouTube
10:58 Polska: Andrzej Poczobut odznaczony przez prezydenta Orderem Orła Białego
10:57 Polska: Pisarz Waldemar Łysiak odznaczony przez prezydenta Orderem Orła Białego
10:07 Jarosław Kaczyński: patriotyzm to uczucie, które charakteryzuje ludzi moralnie wyżej rozwiniętych
09:58 Świat: Prezydenci Litwy i Łotwy złożyli Polakom życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
05:35 Polska: 107 lat temu Józef Piłsudski przejął władzę z rąk Rady Regencyjnej. Ten moment stał się symbolem
02:37 Portugalia: Policja wyklucza udział osób trzecich w związku ze śmiercią polskiego turysty na Maderze
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kliczko dziękował Tuskowi za wsparcie i zaangażowanie Polski w pomoc Ukrainie

Źródło: flickr/Österreichisches Außenministerium/CC BY 2.0

Premier Donald Tusk rozmawiał rano w Dublinie z przewodniczącym ukraińskiej partii UDAR Witalijem Kliczką o sytuacji na Ukrainie. Kliczko dziękował za wsparcie i zaangażowanie Polski w pomoc Ukrainie.

Sekretarz stanu w KPRM Paweł Graś powiedział po spotkaniu, że Kliczko dziękował Tuskowi i Polsce za wsparcie i mocne zaangażowanie naszego kraju w pomoc Ukrainie i Ukraińcom - zarówno za wsparcie na arenie międzynarodowej, jak i pomoc dla rannych na Majdanie.

Według Kliczki "polska droga do wolności i gospodarczego sukcesu powinna być inspiracją i wzorem dla przemian na Ukrainie" - relacjonował Graś.

- Kliczko podkreślał, że na początku lat 90. Polska i Ukraina startowały z tego samego poziomu, widać, że Polsce ewidentnie się udało, że Polska osiągnęła sukces, który jest widoczny gołym okiem, a Ukraina ma tę drogę jeszcze przed sobą - mówił minister.

Tusk w rozmowie z Kliczką przedstawił też wyniki czwartkowego szczytu UE w Brukseli. Przywódcy państw UE zdecydowali na nim, że polityczna część umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą zostanie podpisana możliwie szybko, jeszcze przed majowymi wyborami w tym kraju. Zapadła też decyzja o zawieszeniu rozmów z Rosją o liberalizacji wizowej oraz nowej umowie o partnerstwie i współpracy.

Komisja Europejska i dyplomacja UE zostały również zobowiązane do przygotowania dalszych sankcji, jeśli "w ciągu najbliższych dni rozmowy z Rosją nie przyniosą wyraźnego efektu", czyli m.in. wycofania się tego kraju z agresywnych działań wobec Ukrainy.

W czwartek wieczorem Tusk spotkał się w Dublinie z byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko. Szef polskiego rządu i ukraińscy przywódcy przebywają w stolicy Irlandii na kongresie Europejskiej Partii Ludowej.

pap

Wiadomości

Magda Gessler znowu podniosła ceny. Tyle trzeba zapłacić za jej rogale świętomarcińskie w 2025 roku!

Przeprowadzono publiczną egzekucję więźnia skazanego za zabójstwo

Prezydent USA z mocą życzeń dla Polaków! [SZCZEGÓŁY]

Bosak ostro o zachowaniu Tuska: niepoważne i antypaństwowe

Mocny apel prezesa PiS z okazji 11 listopada. "Chcemy, by ten obóz się zjednoczył"

Jaka jest aktualna sytuacja na giełdach ropy naftowej?

SPRAWDŹ TO!

Ekipa Żurka chce aresztować Ziobrę. Bodnar bezwiednie: wszyscy chorujemy [WIDEO]

Tam kierowanie autem po zażyciu gazu rozweselającego traktowane jest na równi z jazdą pod wpływem narkotyków

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Co dla Polaków oznacza "być patriotą?". Zobacz ten SONDAŻ

Większość społeczeństwa nie wie, że alkohol może powodować raka!

Prezydent Nawrocki złożył wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości

Karolak i Maserak starli się w półfinale: „Gdy miałeś sześć lat, ja już czytałem książki”.

Dzieci w sieci: świat online coraz groźniejszy dla najmłodszych

O czym mogli rozmawiać Żurkow z Rubcowem z FSB?

Przesłanie dla świata na 11 listopada: Be Like... Poland!

Najnowsze

Magda Gessler znowu podniosła ceny. Tyle trzeba zapłacić za jej rogale świętomarcińskie w 2025 roku!

Mocny apel prezesa PiS z okazji 11 listopada. "Chcemy, by ten obóz się zjednoczył"

Jaka jest aktualna sytuacja na giełdach ropy naftowej?

SPRAWDŹ TO!

Ekipa Żurka chce aresztować Ziobrę. Bodnar bezwiednie: wszyscy chorujemy [WIDEO]

Tam kierowanie autem po zażyciu gazu rozweselającego traktowane jest na równi z jazdą pod wpływem narkotyków

Iran

Przeprowadzono publiczną egzekucję więźnia skazanego za zabójstwo

Prezydent USA z mocą życzeń dla Polaków! [SZCZEGÓŁY]

Bosak ostro o zachowaniu Tuska: niepoważne i antypaństwowe