Czwarta fala rakiet z Iranu uderza w Izraela

Izrael znajduje się w stanie podwyższonej gotowości po ostrzeżeniu o czwartej fali rakiet wystrzelonych z Iranu. System obrony powietrznej kraju pracuje na pełnych obrotach, próbując przechwycić nadlatujące pociski.
Siły Obronne Izraela (IDF) wydały oficjalne ostrzeżenie na platformie X (dawniej Twitter), informując o wykryciu rakiet wystrzelonych z Iranu w kierunku terytorium Izraela. IDF zaapelowało do społeczeństwa o ścisłe przestrzeganie instrukcji Dowództwa Obrony Cywilnej i podkreśliło, że obrona kraju nie jest hermetyczna, co oznacza, że zagrożenie nadal istnieje.
Ataki rakietowe są odwetem Iranu za izraelski atak na irański obiekt nuklearny, który miał miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin. Władze irańskie twierdzą, że w wyniku izraelskiego uderzenia zginęło co najmniej 78 osób, a ponad 320 zostało rannych. Eskalacja konfliktu budzi poważne obawy o bezpieczeństwo w regionie i możliwość dalszego pogorszenia sytuacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że spotkania dyplomatyczne USA i Iranu zostały odwołane.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X