Hiszpania: Trwają antyaborcyjne protesty w ramach "40 dni dla życia"

Ponad pół tysiąca młodych Hiszpanów wzięło udział w modlitwach organizowanych w całym kraju pod klinikami aborcyjnymi. Akcja prowadzona jest w ramach projektu "40 dni dla życia", realizowanego od kilku lat na przełomie września i października.
Według madryckiej rozgłośni Cope, modlitwy nigdy wcześniej nie spotkały się z tak dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Redaktorzy sądzą, że wpływ na taki wzrost modlitewnego wsparcia akcji przez młodzież mógł mieć amerykański film "Nieplanowane".
Uczestnicząca w działaniach pod klinikami aborcyjnymi Rebeca Maria de Miguel wyjaśniła, że uczestniczący w nich młodzi ludzie zobowiązali się nie tylko modlić przez 40 dni, ale również pościć. Przypomniała, że przed klinikami trzymano też transparenty z informacjami dla kobiet, planujących przerwać ciążę, z hasłem: - Modlimy się za ciebie i twoje dziecko.
Zdaniem hiszpańskiej obrończyni życia ze statystyk organizacji pro-life wynika, że obecność modlących się pod kliniką osób sprawia, że liczba dokonywanych wówczas aborcji spada tam o 70 proc. -Siła modlitwy jest tak duża, że kobiety zmieniają swoje zamiary – stwierdziła de Miguel.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości

Tusk wystraszył się sprzeciwu Polaków wobec nielegalnej migracji. Przekonuje, że nie będzie relokacji
Presja prezydenta Nawrockiego oraz prawicy opłaciła się. Polska może być wyłączona z paktu migracyjnego
Sasin o haniebnej decyzji Radosława Sikorskiego. "Medal dla osoby budującej fałszywą narrację historyczną na rzecz Niemiec"
Najnowsze
