Przejdź do treści
07:47 Świat: W USA ceny ropy idą w dół po groźbach Donalda Trumpa wobec Rosji
07:33 Świat: Ceny miedzi w Londynie spadają przed ogłoszeniem nowych ceł USA
06:11 Media: prezydent USA Donald Trump w połowie maja zamierza odwiedzić Arabię Saudyjską
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

Globalistyczne plany WHO. Zdążyć przed panem Trumpem

Źródło: x.com/@CMATeams

Po ogłoszeniu zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) znalazła się pod rosnącą presją, by przyspieszyć prace nad finalizacją Traktatu Pandemicznego. Czy Biden-Harris powinni to zrobić?

Od momentu objęcia urzędu w 2016 roku, Trump pokazał swoją niechęć do globalnych struktur, w tym do WHO, co zaowocowało wycofaniem się USA z organizacji i ograniczeniem jej finansowania. Teraz, kiedy jego powrót do Białego Domu jest przesądzony, WHO obawia się powtórki z historii.

Obecna administracja prezydenta Bidena i wiceprezydent Kamali Harris ma przed sobą ostatnie tygodnie urzędowania, co wydaje się być kluczowym momentem dla globalistycznych planów WHO. Organizacja, świadoma, że nowa administracja Trumpa może natychmiast zablokować wszelkie postępy, dąży do tego, by traktat został podpisany przed końcem roku, zanim nowy prezydent przejmie stery w styczniu.

Negocjacje nad Traktatem Pandemicznego nabrały tempa podczas intensywnych sesji Międzyrządowego Ciała Negocjacyjnego WHO. Pojawia się jednak pytanie o zasadność działań administracji Bidena, która mając zaledwie dwa miesiące do zakończenia kadencji, miałaby podjąć decyzje mogące mieć długotrwałe konsekwencje dla Stanów Zjednoczonych i ich przyszłej polityki zdrowotnej.

Krytycy tego pośpiechu podkreślają, że kluczowe umowy międzynarodowe, zwłaszcza te dotyczące zdrowia publicznego i globalnej współpracy, powinny być negocjowane i podpisywane przez administrację, która będzie odpowiedzialna za ich realizację. Tymczasowe przyspieszenie ze strony WHO jest więc postrzegane jako próba zabezpieczenia się przed przewidywanym wycofaniem się USA z międzynarodowych zobowiązań pod przywództwem Trumpa.

 

Jak to z WHO było w pierwszej kadencji...

W maju 2020 roku ówczesny prezydent Donald Trump ogłosił plany wycofania USA z WHO, powołując się na obawy dotyczące sposobu, w jaki organizacja zarządzała pandemią COVID-19 oraz jej relacji z Chinami. Formalny proces wycofania rozpoczął się w lipcu 2020 roku, a data wejścia w życie została wyznaczona na 6 lipca 2021 roku.

Jednak w styczniu 2021 roku prezydent Joe Biden cofnął tę decyzję, zatrzymując proces wycofania i potwierdzając zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w działania WHO. W rezultacie USA nadal są aktywnym członkiem tej organizacji.

Traktat pandemiczny, czyli Pandemic Treaty - to planowana międzynarodowa umowa, której celem jest usprawnienie globalnej koordynacji w walce z pandemią i poprawa przygotowania oraz odpowiedzi na przyszłe zagrożenia zdrowotne. Idea powstała jako reakcja na pandemię COVID-19, która ujawniła wiele słabości i braków w systemach ochrony zdrowia na całym świecie oraz niedostateczną współpracę między państwami.

Główne założenia traktatu obejmują m.in.:

  • Zwiększenie transparentności i wymiany informacji między krajami w czasie kryzysów zdrowotnych.
  • Współpracę nad globalnym dostępem do szczepionek, leków i innych zasobów medycznych.
  • Wprowadzenie zobowiązań dotyczących badań naukowych, testowania i produkcji środków przeciwdziałania pandemii.
  • Zapewnienie lepszego finansowania dla organizacji międzynarodowych, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), w celu koordynacji globalnych działań.

Negocjacje nad traktatem prowadzone są głównie w ramach WHO i mają na celu osiągnięcie porozumienia, które poprawi zdolność społeczności międzynarodowej do reagowania na przyszłe kryzysy zdrowotne. Jednakże, projekt ten budzi również kontrowersje i obawy dotyczące kwestii suwerenności narodowej oraz potencjalnych ograniczeń, które mogą być nałożone na poszczególne kraje.

Źródło: Republika

Wiadomości

Tragedia na poligonie. Wydobyto wóz. Co z żołnierzami? "Karetka opuściła teren"

Polityczna zemsta zamiast praworządności

TYLKO U NAS

Matecki działa z aresztu. Składa interpelacje mimo represji i choroby

Trump ostrzega: jeśli Zełenski to zrobi, będzie miał duże problemy

Tajny dokument Pentagonu wskazuje głównego wroga USA

Trump nie wyklucza trzeciej kadencji! "Są metody, nie żartuję"

Tydzień, który wstrząśnie światem? Cła zawisły nad wieloma

Mężczyzna w stanie ciężkim po ataku niedźwiedzia

Najdłużej urzędujący burmistrz w Polsce ma następcę

Lucy Thomson straciła koronę Miss Szkocji! Pogryzła ludzi

Koniec ery prywatności? Nadchodzi Dzień Q... Globalna panika

Anglicy bez lęku przed USA. Biorą, co chcą

W Klubie Republiki o zatrzymaniach, aresztach wydobywczych i łamaniu praworządności

Litwa: nurkom udało się podczepić linę do zatopionego pojazdu żołnierzy USA

Miał napaść na 14-latkę. Jest wniosek o areszt

Najnowsze

Tragedia na poligonie. Wydobyto wóz. Co z żołnierzami? "Karetka opuściła teren"

Tajny dokument Pentagonu wskazuje głównego wroga USA

Trump nie wyklucza trzeciej kadencji! "Są metody, nie żartuję"

Tydzień, który wstrząśnie światem? Cła zawisły nad wieloma

Mężczyzna w stanie ciężkim po ataku niedźwiedzia

Polityczna zemsta zamiast praworządności

Matecki działa z aresztu. Składa interpelacje mimo represji i choroby

TYLKO U NAS

Trump ostrzega: jeśli Zełenski to zrobi, będzie miał duże problemy