Austria zakazuje noszenia burek. Kontrowersje wokół nowych przepisów
Austriacki rząd wprowadza zakaz noszenia burek w miejscach publicznych – nowe przepisy mają związek ze wdrażaniem nowego programu integracji uchodźców i imigrantów.
Nowy program o którym mowa wyżej zakłada nie tylko zakaz noszenia strojów zakrywających twarz ale również – w przyszłości – niedozwolone ma być rozdawanie egzemplarzy Koranu. Portal web.de, który dotarł do tych informacji, pisze też o obowiązkowym roku integracyjnym oraz nieodpłatnej pracy społecznej, którą będą musieli wykonać azylanci.
Minister spraw zagranicznych i integracji Sebastian Kurz stwierdził, że dzięki tym rozwiązaniom „ludzie nauczą się szacunku do społeczeństwa demokratycznego”.
Nowe przepisy mają być przyjęte dziś w Wiedniu i wejdą w życie w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Zełenski na linii frontu pod Kupiańskiem. Prezydent Ukrainy podziękował żołnierzom za walkę z rosyjskim agresorem
płk. Kozłowski z apelem do Tuska: jak najszybciej oficerowie kontrwywiadu muszą odwiedzić Siemoniaka
Ogromna skala nadużyć władzy! Poznaliśmy raport Komisji do spraw Naruszeń Niezawisłości Sędziów i Asesorów w Polsce
Najnowsze
płk. Kozłowski z apelem do Tuska: jak najszybciej oficerowie kontrwywiadu muszą odwiedzić Siemoniaka
Ogromna skala nadużyć władzy! Poznaliśmy raport Komisji do spraw Naruszeń Niezawisłości Sędziów i Asesorów w Polsce
Ranking UEFA: Polski czwartek w pucharach bez przełomu