Atak nożownika w ośrodku dla uchodźców. Jedna osoba nie żyje
35-letni mieszkaniec ośrodka dla uchodźców i bezdomnych w Greven zginął w wyniku ataku nożownika. Inna osoba została poważnie ranna. Domniemany sprawca, 25-letni Afgańczyk, został zatrzymany.
Ofiara śmiertelna pochodziła z Azerbejdżanu, a ciężko ranny 43-letni mężczyzna jest Niemcem.
Afgańczyk, również mieszkaniec ośrodka, po dokonaniu przestępstwa zbiegł, ale został schwytany i aresztowany.
Prokurator prowadzący sprawę poinformował, że „domniemany sprawca wjechał do Niemiec w 2015 roku, a od stycznia 2018 roku przebywa w tej placówce. W chwili popełnienia przestępstwa mógł być pod wpływem alkoholu lub narkotyków”.
Pod koniec czerwca 24-latek z Somalii zabił w centrum Wuerzburga (Bawaria) trzy kobiety i zaatakował nożem wiele innych osób.
Polecamy Po 10 Adrian Klarenbach
Wiadomości
Najnowsze
Konfederacja układa się z Tuskiem? Bochenek: nie wolno legitymizować władzy, która niszczy państwo
TYLKO U NAS Janusz Kowalski ujawnia: Tusk chciał przed wyborami prezydenckimi zamknąć Republikę
"Górnictwo w Polsce jest zamykane z powodów politycznych, nie ekonomicznych". Poznaliśmy założenia prezydenckiej nowelizacji