Szwecja: Nożownik z Vetlandy to obywatel Afganistanu. Był już karany

Artykuł
Obrażenia trzech poszkodowanych osób zagrażają ich życiu
Fot. PAP/EPA/MIKAEL FRITZON

Nożownik, który zranił siedem osób w miejscowości Vetlanda w południowej Szwecji, to 22-letni obywatel Afganistanu, który przybył do Szwecji w 2018 r. – podała gazeta „Expressen”.

Według gazety mężczyzna był wcześniej skazany na karę grzywny za przestępstwo narkotykowe związane z zażywaniem marihuany. Wczoraj wieczorem policja przeszukała mieszkanie, w którym przebywał od ponad roku.

Do ataku doszło wczoraj po południu w centrum 20-tysięcznej Vetlandy w pobliżu dworca kolejowego. W ciągu 20 minut mężczyzna ranił siedmiu przechodniów m.in. w kiosku przy dworcu, przed sklepem spożywczym oraz przed kwiaciarnią.

Dziennik „Aftonbladet” napisał, że napastnik był wcześniej często widywany w centrum miasta. W ostatnim czasie miał „źle wyglądać”.

22-letni obywatel Afganistanu w czasie zatrzymania był uzbrojony, został postrzelony przez policję. Przebywa w szpitalu, jest lekko ranny.

Obrażenia trzech poszkodowanych osób zagrażają ich życiu.

Początkowo policja prowadziła śledztwo pod kątem usiłowania zabójstwa kilku osób, następnie podwyższono rangę sprawy. Rozpatrywany jest motyw terrorystyczny. W sprawę włączono służby specjalne SAPO.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy