Strefa nawałnic nad Polską. Zalane parkingi, zerwane dachy i połamane drzewa
Wczoraj nawałnice odnotowane zostały na zachodzie Polski. Dzisiaj front burzowy przesunął się bliżej centrum kraju.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że niemal w cały kraju można spodziewać się gwałtownych zjawisk pogodowych.
13:25 #imgwlive
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 22, 2021
W ciągu ostatniej doby notowane były lokalne, intensywne opady burzowe⛈. Opadom deszczu ☔często towarzyszył grad. Najwyższą sumę opadów zanotowała stacja Stara Kamienica (dolnośląskie) 51mm.https://t.co/46OInazORD pic.twitter.com/WmhzIIyfGC
Burze i intensywne opady deszczu dają się we znaki w całej Polsce. Około południa przez Toruń przeszła nawałnica. W galerii Atrium Copernicus został zalany parking podziemny. Woda podniosła się do bardzo wysokiego poziomu. Znajduje się na wysokości ruchomych schodów, które prowadzą do centrum handlowego.
Intensywne opady deszczu wystąpiły również w regionach woj. wielkopolskiego.
Studzienki kanalizacyjne w Poznaniu nie nadążyły z odprowadzaniem wody, która stanęła na ulicach i uniemożliwiła dalszą jazdę m.in. tramwajów.
@MeteoprognozaPL Do Poznania doszła burza pic.twitter.com/6pigwqePDK
— Stonosław ???????????? (@stonoslaw) June 22, 2021
Ogromna nawałnica przeszła tez w Gostyniu. Upady deszczu były tak intensywne, że kierowcy mieli duzy problem, aby przejechać przez zalane drogi.
W miejscowości Biskupice Zaboryczne w Wielkopolsce, wichura zerwała dachy z kilku budynków gospodarczych.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
KO chciało „ratować” zadłużone szpitale pieniędzmi pogotowia. Ratownicy z Podlasia powiedzieli „nie”
"Jest kilka delikatnych kwestii do rozwiązania". Są najnowsze informacje o rozmowach pokojowych ws. wojny na Ukrainie
Najnowsze
KO chciało „ratować” zadłużone szpitale pieniędzmi pogotowia. Ratownicy z Podlasia powiedzieli „nie”
TSUE chce narzucić Polsce homomałżeństwa. Ktoś tu zapomniał o polskiej konstytucji [KOMENTARZE]
Joanna Krupa stawia granice! 6-letnia córka nie dostaje drogich zabawek. „Nie chcę jej rozpieścić”
Żurek zawiadamia Czarzastego ws. możliwości Trybunału Stanu dla Ziobry. Polowanie władzy na byłego ministra sprawiedliwości trwa