Mieszkanie, wikt i opierunek dla osób LGBT+. Poznań wydał na to 60 tys. zł

Artykuł
Na pilotaż przeznaczono z budżetu Poznania 60 tys. zł (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Flickr/ddio

Od 1 kwietnia do końca roku potrwa w Poznaniu pilotażowy program mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+, które doświadczają przemocy i bezdomności. Będzie można w nim przebywać przez maksymalnie trzy miesiące.

– Uruchomienie takiego lokalu dla dorosłych osób LGBT+ doświadczających przemocy to odpowiedź na potrzebę, jaką zasygnalizowało prezydentowi miasta środowisko specjalistek i specjalistów zarówno z organizacji pozarządowych, jak i miejskich jednostek pomocy społecznej. Nad jego koncepcją pracowała Komisja Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej – poinformował Urząd Miasta Poznania.

Urzędnicy przekonują, że osoby np. LGBT+ po ujawnieniu swojej orientacji doświadczają przemocy i znajdują się w kryzysie bezdomności. Mieszkanie interwencyjne ma im pozwolić na „odzyskanie równowagi życiowej, uzyskanie odpowiedniego wsparcia specjalistycznego, by móc usamodzielnić się w niedalekiej przyszłości”.

W konkursie na realizację projektu, polegającego na zorganizowaniu mieszkania interwencyjnego dla dorosłych osób LGBT+, wzięły udział dwie organizacje. Zwycięzca uzyskał 97,6 punktów na 100 możliwych, a kontrkandydat ani jednego.

Stonewall wynajmie 3-pokojowy lokal, w którym będzie można zamieszkać na miesiąc (w szczególnych przypadkach pobyt będzie można przedłużyć do trzech miesięcy). Organizator zapewni też m.in. jedzenie, środki higieny osobistej i wsparcie specjalistów.

Na realizację pilotażu przeznaczono z budżetu miejskiego 60 tys. zł.

Źródło: epoznan.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy