Przejdź do treści
22:20 Polityka: prokuratura Żurka wydała postanowienie o przedstawieniu Zbigniewowi Ziobrze zarzutów i postanowienie o jego zatrzymaniu
22:10 USA: zmarł współodkrywca struktury DNA James Watson
22:00 Izrael: otrzymaliśmy szczątki kolejnego zakładnika ze Strefy Gazy
21:37 Legislacja: ustawa umożliwiająca testowanie zautomatyzowanych pojazdów w warunkach drogowych z wetem prezydenta
21:15 Francja: Luwr przedstawił nowe środki bezpieczeństwa
21:00 Ziobro: zamierzam się bronić, zamierzam używać słowa, zamierzam używać prawdy
20:40 Polska: Prezydent zawetował nowelę ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę
20:20 Kaczyński o uchyleniu immunitetu Ziobrze: wierzę, że ci, którzy w tym uczestniczyli, odpowiedzą przed sądem
Wydarzenie KGP w Essen zaprasza na obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 8.11 o godz. 18:00 koncert Mariusza Materyńskiego oraz Pawła Piekarczyka. 9.11, godz. 9.30, Msza Św. oraz marsz Polonii w Essen, Kościół i sala św Klenensam Hirtsieferste
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Drzewica organizuje spotkanie z Marszałkiem Antonim Macierewiczem, 9 listopada, godz. 17.30, Hotel Restauracja Zamkowa plac Wolności 32
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Trener Barcelony o Wojciechu Szczęsnym: on jest fantastyczny

Źródło: x.com/@FCBarcelona

Trener piłkarzy Barcelony Hansi Flick podkreślił, że Wojciech Szczęsny swoimi interwencjami bardzo pomaga drużynie i dlatego gra w podstawowym składzie. "On jest fantastyczny" - dodał niemiecki szkoleniowiec. W sobotę lider hiszpańskiej ekstraklasy podejmie Osasunę.

Prawie 35-letni Szczęsny wznowił w październiku ubiegłego roku karierę i trafił do Barcelony, która szukała zastępstwa dla poważnie kontuzjowanego Marca-Andre ter Stegena. Polski golkiper musiał czekać na debiut aż do stycznia, ale gdy w końcu wszedł do bramki, w pełni wykorzystał szansę.

"Duma Katalonii" z nim w składzie nie przegrała jeszcze żadnego z 14 meczów, licząc wszystkie rozgrywki.

Polak bohaterem

W minioną środę był bohaterem wygranego na wyjeździe 1:0 spotkania z Benficą Lizbona w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Goście - tradycyjnie z Robertem Lewandowskim w ataku - musieli większość meczu grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pau Cubarsiego w 22. minucie.

"On jest fantastyczny. Piłkarze bronili się w dziesięciu na jedenastu, a on nam bardzo pomógł. Wykonuje swoją pracę bardzo dobrze i dlatego jest teraz numerem jeden w bramce. Kiedy oglądasz zawodników na treningu, masz przeczucie. Rozmawiam o tym ze swoim sztabem, widzę, jak zawodnicy pracują i jaki poziom mogą osiągnąć" - powiedział Flick podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami.

 

"Dla każdego było jasne, że Szczęsny może osiągnąć ten poziom. Wszyscy o tym wiedzieliśmy. Ja podejmuję decyzje, ale rozmawiam ze swoimi współpracownikami ze sztabu" - dodał.

O komentarzach hiszpańskiej prasy pisaliśmy tu: Fantastyczny mecz Szczęsnego. Media zachwycają się Polakiem

Flick optymistą

W hiszpańskiej ekstraklasie Katalończycy mają 57 punktów i o jeden wyprzedzają Atletico Madryt, a o trzy broniący tytułu stołeczny Real.

W 27. kolejce rozpędzony lider podejmie w sobotę o 21.00 jedenastą Osasunę. Faworyt jest oczywisty, choć pod koniec września - gdy w klubie nie było jeszcze Szczęsnego - "Duma Katalonii" niespodziewanie przegrała w Pampelunie 2:4.

"To było co innego, graliśmy na wyjeździe. Jutro musimy wystawić najlepszą możliwą jedenastkę. Myślę, że teraz nasz poziom gry wygląda inaczej. Jestem optymistą przed sobotnim meczem" - podkreślił Flick.

 

"Oczywiście, to będzie trudne spotkanie – zawsze to mówię. Osasuna zagrała wtedy u siebie bardzo dobrze, umiejętnie nas naciskała. Trudno nam było wydostać się spod jej presji. Postaramy się być przygotowani" - dodał.

Szczęsny przyznał niedawno, że jest "otwarty na wszystko", jeśli chodzi o swoją przyszłość w katalońskiej drużynie. Początkowo zakładał, że będzie w niej tylko do czerwca 2025 roku.

Informowaliśmy o tym tu: To może wielu zaskoczyć! Szczęsny ujawnił plany związane z Barceloną

Hiszpański dziennik "Marca" poinformował w czwartek, że Barcelona zamierza zaproponować polskiemu golkiperowi przedłużenie o rok wygasającej z końcem sezonu umowy.

Źródło: Republika, x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Zalewska w Republice: państwo polskie upadło

SPRAWDŹ TO!

Tak dokładnie głosowali posłowie. Lewica, PSL i Hołownia: niespodzianki nie było

Washington Times o rządach Tuska: Romanowski pierwszym uchodźcą politycznym od 1989

Odszedł ostatni żołnierz „Parasola”. Generał Zbigniew Rylski ps. „Brzoza” miał 102 lata

Prezydencki projekt odrzucony przez Sejm. Politycy koalicji 13 grudnia nie chcą ścigać za banderyzm

Leon XIV do misjonarzy: bądźcie rękami Kościoła

Tusk swoimi działaniami uderza w struktury bezpieczeństwa Rzeczypospolitej

Posłowie opozycji komentują głosowanie. „Bezprawie triumfuje”

Nawrocki zawetował cztery ustawy szkodliwe dla Polski i Polaków

Silni razem chcą się zabrać za rodzinę Ziobry. "Co za obrzydliwa sekta"

Belgijski polityk mówił o praworządności, ale niewiele wiedział o uczciwości. Reynders oskarżony o pranie pieniędzy.

Fala krytyki po wpisie Donalda Tuska ws. odebrania immunitetu Zbigniewowi Ziobrze

Tego się Żurek nie spodziewał. Padło słowo "drań". Wszystko nagrały kamery

Zatrzymano osoby podejrzane o wystawienie fikcyjnych faktur na kwotę 260 mln zł!

Bąkiewicz o stanowisku rządu dot. rolników. "To zdrada interesu narodowego"

Najnowsze

Zalewska w Republice: państwo polskie upadło

Prezydencki projekt odrzucony przez Sejm. Politycy koalicji 13 grudnia nie chcą ścigać za banderyzm

Leon XIV do misjonarzy: bądźcie rękami Kościoła

Tusk swoimi działaniami uderza w struktury bezpieczeństwa Rzeczypospolitej

Posłowie opozycji komentują głosowanie. „Bezprawie triumfuje”

SPRAWDŹ TO!

Tak dokładnie głosowali posłowie. Lewica, PSL i Hołownia: niespodzianki nie było

Washington Times o rządach Tuska: Romanowski pierwszym uchodźcą politycznym od 1989

Zmarł ostatni żołnierz batalionu „Parasol”

Odszedł ostatni żołnierz „Parasola”. Generał Zbigniew Rylski ps. „Brzoza” miał 102 lata