Piast goni Legię
facebook.com/PiastGliwice

Dziś rozegrano dwa zaległe spotkania 25 kolejki ekstraklasy. Wicelider Piast Gliwice wygrał u siebie ze Śląskiem 1:0 po golu Barisicia. W drugim starciu Korona zremisowała w Kielcach z Wisłą 1:1 po trafieniach Popovicia dla gości i Cabrery dla gospodarzy.

Mecze w Gliwicach i Kielcach, które pierwotnie miały zostać rozegrane 2 marca, zostały przełożone ze względu na złe warunki pogodowe i stan murawy na obu stadionach. Piast, który do niedawna liderował ekstraklasie, chciał spotkaniem ze Śląskiem przerwać kiepską passę w ostatnich meczach i odrobić część strat do Legii. Ta sztuka udała się Gliwiczanom, choć nie bez trudu. Wynik meczu otworzył Barisić strzałem z najbliższej odległości po bardzo dobrym dośrodkowaniu Mateusza Maka. Mecz w pierwszej połowie nie obfitował niestety w zagrożenia pod bramkami, do przerwy więc wynik się utrzymał.

Początek drugiej części spotkania także nie zapowiadał emocji. Te pojawiły się pod koniec, kiedy najpierw doskonałą okazję Śląska zmarnował Dankowski, a później w spojenie słupka z poprzeczką po pięknym woleju trafił Pich. Ostatecznie jednak nie bez sprzyjającego szczęścia udało się Piastowi dowieść cenne zwycięstwo i traci już do Legii tylko punkt.

Z kryzysu próbuje wyjść także Wisła Kraków, która nie wygrała jeszcze w tym roku żadnego z ligowych starć. Nie udało się jednak i tym razem choć od pierwszej minuty krakowianie prowadzili po bramce Popovicia z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Ondrasku. W 59 minucie wyrównał Cabrera po podaniu Aankoura. Końcówka przyniosła jeszcze świetne interwencje obu bramkarzy po strzałach głową, ale wynik się już nie zmienił.

ekstraklasa.tv

UWAGA na fałszywe linki do zakupu książki „Zgoda”!

Tarczyński ostro w PE: Lewactwo doprowadza do tragedii! [WIDEO]

Jak przetrwać powódź? Sprawdź skuteczne działania w obliczu chaosu informacyjnego

Śliwka: w sprawie powodzi dezinformację sieje rząd

Ekstraklasa piłkarska: Które mecze 9. kolejki zwracają uwagę

Powódź pustoszy południe Polski

Nowacka znów deformuje oświatę? Mają zniknąć kolejne przedmioty

UE oraz IMGW alarmowały ws. powodzi, Tusk zlekceważył ostrzeżenia

Wrocław: Fala przechodzi przez miasto. Widać to na ulicach!

„Posiedzenia sztabu z Tuskiem przypominają odprawy medialne Putina” – ocenia generał Polko

FIFA i WHO wprowadzają program chroniący piłkarzy

Media Tuska zarzucają nam nieprawdę. „Republika atakuje polski rząd”. Jest reakcja!