Murray kontra Nadal w półfinale w Madrycie
facebook.com/mutuamadridopen

Andy Murray spotka się z Rafaelem Nadalem w półfinale turnieju Masters 1000 w Madrycie. Brytyjczyk w ćwierćfinale w dwóch szybkich setach poradził sobie z Tomasem Berdychem. Hiszpan potrzebował trzech partii by uporać się z Portugalczykiem Joao Sousą.

Broniący tytułu w Madrycie Murray pokazał bardzo wysoką dyspozycję. Wcześniej w karierze ani razu nie udało mu się wygrać z Berdychem na nawierzchni ziemnej. Tym razem jednak Szkot od początku dyktował warunki na korcie. Szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, którego nie oddał już do końca pierwszego seta. Serwis Murraya funkcjonował tego dnia doskonale, w całej drugiej partii przegrał zaledwie jedną piłkę przy własnym podaniu. Czech zupełnie nie potrafił znaleźć odpowiedzi na taką formę rywala, sam dał się przełamać dwukrotnie i przegrał ostatecznie 3:6, 2:6.

Rywalem tenisisty z Glasgow w walce o finał będzie niepokonany od 13 spotkań Rafael Nadal. W ćwierćfinale Hiszpan pokonał Portugalczyka Joao Sousę. Po pierwszym secie wygranym przez zdobywcę Wielkiego Szlema bez straty gema wydawało się, że spotkanie nie potrwa długo. Portugalski tenisista zdołał jednak w drugiej partii postawić trudne warunki wyżej notowanemu rywalowi i wygrać do czterech zdobywając breaka w przedostatnim gemie. W decydującej odsłonie walka była wyrównana do stanu 4:3 dla Nadala, wtedy Hiszpan zdołał przełamać serwis rywala, a po chwili przy własnym podaniu zwycięsko zakończyć potyczkę.

W drugim półfinale Kei Nishikori, który pokonał Nicka Kyrgiosa 6:7 (8:6),7:6 (7:1), 6:3, zagra ze zwycięzcą pojedynku Novaka Djokovicia z Milosem Raoniciem.

atpworldtour.com

Działał zgodnie z prognozą, tak jak ją rozumiał

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA