Lavillenie bez złota, Lisek czwarty
facebook.com/thiago.brazdasilva.1

Jedna z większych niespodzianek podczas zmagań lekkoatletycznych w Rio miała miejsce podczas wczorajszego konkursu w skoku o tyczce. Murowany kandydat do złota Francuz Renaud Lavillenie przegrał z faworytem gospodarzy Thiago Brazem da Silvą. Tuż za podium uplasował się Polak Piotr Lisek.

Wydawało się że rekordzista świata Renaud Lavillenie nie będzie miał problemów z obroną tytułu mistrza olimpijskiego. Reprezentant gospodarzy Thiago Braz da Silva postawił Francuza pod ścianą kiedy niesiony ogłuszającym dopingiem pokonał wysokość 6 metrów i 3 centymetrów bijąc rekord olimpijski. Mistrz Świata nie zdołał odpowiedzieć na to osiągnięcie i skończył z wynikiem 5,98. Trzecie miejsce przypadło w udziale Amerykaninowi Samowi Kendricksowi. O medal otarł się Piotr Lisek, który z rezultatem 5,75 zajął Czechem Janem Kudlicką ex equo czwarte miejsce.

Poza podium uplasował się także Marcin Lewandowski w finale biegu na 800 m. Polak zajął szóste miejsce. Zwyciężył Kenijczyk David Lekuta Rudisha przed Algierczykiem Toufikiem Makhloufim i Clayton Murphym ze Stanów Zjednoczonych. Wcześniej w półfinale tej konkurencji odpadł zawodząc nadzieje polskich kibiców na medal Adam Kszczot.

W emocjonującym finale biegu na 400 m kobiet dzięki ekwilibrystycznemu rzutowi na mecie zwyciężyła reprezentantka Bahamów Shaunae Miller bijąc swój rekord życiowy wynikiem 49,44. Czterokrotna złota medalistka olimpijska Amerykanka Allison Felix, która przegrała ten zacięty finisz straciła do zwyciężczyni zaledwie 5 setnych sekundy. Brązowy medal wywalczyła Jamajka Sherica Jackson.

rio2016.com

Trump nie odwiedzi “amerykańskiej Częstochowy”

Prezydent Duda od piątku rano będzie przebywał na Dolnym Śląsku

Wrocław: Dlaczego nie wpuszczacie dziennikarzy Republika? To dyskryminacja!

Łukasz Ż. - sprawca wypadku na Trasie Łazienkowskiej zatrzymany!

Tusk jak Putin - za krytykę do więzienia!

Błaszczak: rządzący kompromitują się codziennie tymi ustawkami, z których nic nie wynika

Express Republiki | 19.09.2024

Białostoccy seniorzy przechytrzyli oszusta!

Ogromna skala strat - południe Polski walczy z wielką wodą

Resort zapewnia, że rolnicy nie stracą swoich pieniędzy

Ujawniamy! List od pani Urszuli więzionej od pół roku, tak jak ks. Michał Olszewski

12-letni chłopiec uratował ojca przed ... niedźwiedziem

Niemieccy żołnierze w Polsce. Tusk wie więcej niż Berlin

„Przyjechali tylko dla PR-u”: mieszkańcy Wrocławia oburzeni wizytą von der Leyen i Tuska

Niebywałe: sprawca tragedii na Trasie Łazienkowskiej miał pięć zakazów prowadzenia! Burza w sieci po śmierci ojca rodziny