Przejdź do treści
21:56 Prezydent USA Donald Trump powiadomił europejskich przywódców, że Władimir Putin zgodził się z tym, że w ramach porozumienia pokojowego w Ukrainie stacjonowaliby zachodni żołnierze, którzy mieliby gwarantować jego trwałość - podał „Wall Street Journal"
21:35 PILNE: Donald Trump planuje przeprowadzenie trójstronnych negocjacji z udziałem Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. Serwis Axios podaje, że do rozmów miałoby dojść 22 sierpnia
21:10 Zachodniopomorskie: Sąd Rejonowy w Pyrzycach zastosował trzymiesięczny areszt wobec 33-latki, której prokuratura przedstawiła kilka zarzutów w związku z podpaleniem radiowozu i pożarem komisariatu policji w Lipianach
20:05 W rzece Wkrze na terenie powiatu Żuromińskiego doszło do poważnej katastrofy ekologicznej. Do tej pory wyłowiono ponad 600 kg śniętych ryb
19:20 Znaleziono zwłoki 20-latka, który w piątek wieczorem zaginął w okolicy Jeziora Białego w pow. gostynińskim (Mazowieckie). Ciało zostało wyciągnięte z wody
18:33 Śmiercią 29-letniego Gruzina zakończyła się nocna bójka na deptaku w Szczecinie. Policja zatrzymała 5 osób. Czterech Polaków i Gruzina
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie 17 sierpnia 2025 roku (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki będzie przebywał z wizytą w województwie lubelskim. O godz. 13.15 odbędzie się spotkanie Prezydenta Karola Nawrockiego z mieszkańcami Godziszowa Trzeciego
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejny rekord. 250 metrów to za mało

Źródło: facebook.com/anders.fannemel

Piotr Żyła zajął 15. miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Zwyciężył Niemiec Severin Freund, a drugi był Norweg Anders Fannemel, który w 1. serii ustanowił rekord, skacząc 251,5 m.

Na najniższym stopniu podium znalazł się kolejny Norweg - Johann Andre Forfang.

Pozycja Żyły oraz Aleksandra Zniszczoła, który również wystąpił w drugiej serii - po zakończeniu konkursu zmieniła się dwukrotnie. Początkowo zostali sklasyfikowani odpowiednio - na 15. i 18. pozycji, ale kilka minut po zakończeniu rywalizacji - za sprawą dyskwalifikacji Marinusa Krausa, który zajął 14. miejsce - zostali przesunięci o jedną lokatę. Organizatorzy uwzględnili jednak protest niemieckiej ekipy i Kraus oraz wszyscy znajdujący się za nim zawodnicy wrócili na pierwotnie zajmowane miejsca.

W niedzielę karty rozdawał wiatr. W niektórych momentach było korzystny, co wykorzystało kilku zawodników, momentami zaś niemal całkowicie zamierał. Próbkę zmienności warunków kibice obserwowali już podczas kwalifikacji (podczas których kilkakrotnie obniżano belkę startową - z 12. na szóstą). Wówczas popisał się Dmitrij Wasiliew. Rosjanin oddał skok na odległość 254 m, ale nie ustał tej próby. W konkursie nie stanowił już jednak zagrożenia - skoki na 156,5 i 117 m dały mu 23. miejsce.

Początek konkursowych zmagań zaczęto od ósmej belki, co przy bardzo słabym wietrze dawało krótkie skoki. Dopiero gdy do walki włączyła się druga część skoczków, to warunki się poprawiły i fani mogli oglądać bardziej efektowne loty. Gwiazdą został Fannemel. Na oczach wiwatujących rodaków w pierwszej serii ustanowił rekord, uzyskując 251,5 m. Przy drugim skoku już jednak nie powtórzył tego dokonania - wylądował o prawie 50 m bliżej.

Podobnie potoczyły się losy Żyły, który na półmetku był siódmy (215,5 m), ale zawiódł w drugiej części rywalizacji - 131 m.

W drugiej serii błysnął za to m.in. Noriaki Kasai. Japoński weteran uzyskał 240,5 m. O 4,5 m lepszy był Freund.

Do serii finałowej nie awansowali Krzysztof Biegun - 113 m i Bartłomiej Kłusek - 118 m. Zostali sklasyfikowani odpowiednio na 33. i 34. miejscu. W kwalifikacjach odpadł Stefan Hula. Wszyscy trzej należą do kadry B.

Autorem poprzedniego najdłuższego skoku w historii był Słoweniec Peter Prevc. W sobotę w drugiej serii wylądował na 250. metrze. Dzień później uplasował się na 16. pozycji.

W klasyfikacji generalnej pozycję lidera utrzymał Prevc. Kamil Stoch - mimo że nie startował w Vikersund - wciąż jest ósmy.

Pozostali członkowie kadry A, ze Stochem na czele, trenują obecnie w Szczyrku. Przygotowują się tam do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu narciarskich mistrzostw świata w Falun.

Wyniki: 1. Severin Freund (Niemcy) 436,7 (237,5/245 m) 2. Anders Fannemel (Norwegia) 394,0 (251,5 - rekord świata/202) 3. Johann Andre Forfang (Norwegia) 374,6 (214/219) 4. Rune Velta (Norwegia) 347,2 (210/200,5) 5. Noriaki Kasai (Japonia) 347,0 (184/240,5) 6. Michael Neumayer (Niemcy) 333,4 (203/209,5) 7. Manuel Poppinger (Austria) 332,6 (203,5/192) 8. Markus Eisenbichler (Niemcy) 332,3 (216,5/180) 9. Jurij Tepes (Słowenia) 331,1 (191,5/214) 10. Andreas Stjernen (Norwegia) 317,5 (230,5/160) ... 15. Piotr Żyła (Polska) 267,7 (215,5/131) 18. Aleksander Zniszczoł (Polska) 217,6 (172,5/148) 33. Bartłomiej Kłusek (Polska) 52,9 (113) 34. Krzysztof Biegun (Polska) 49,1 (118)
PAP

Wiadomości

Bieg z sercem – dla rodzin poległych policjantów

Żywioł pustoszy Hiszpanię – Premier przerywa urlop

Mazowieckie: Z wody wyłowiono zwłoki 20-latka, który zaginął w okolicy Jeziora Białego

Francja mierzy się z potężną falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celcjusza

Suski o ataku na prof. Cenckiewicza: To jest element wojny przeciwko wolnej Polsce.

Semeniuk-Patkowska o pomysłach prezydenta Nawrockiego: Bezpieczeństwo nie ma kolorów ani barw politycznych

Pilne: Znamy datę trójstronnego spotkania: Zełeński, Trump, Putin

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników

Suski: Kancelaria słynna z udziału w przejmowaniu mediów publicznych kończy działalność w Polsce

Internauta przypomina kompromitujący wpis obecnego rzecznika szefa MSZ

Szczecin: Zarzuty dla pięciu osób po bójce zakończonej śmiercią

100 dni Leona XIV: mniej Roberta Prevosta, więcej Piotra

Poważna katastrofa ekologiczna we Wkrze. Wyłowiono już tysiące śniętych ryb

Światowy sukces polskiej zawodniczki. Złoto Zuzanny Kuli w trójboju siłowym!

Prezydent Nawrocki obecny w kluczowych rozmowach. W oświadczeniu zastąpiony przez nieobecnego Tuska

Najnowsze

Bieg z sercem – dla rodzin poległych policjantów

Suski o ataku na prof. Cenckiewicza: To jest element wojny przeciwko wolnej Polsce.

Semeniuk-Patkowska o pomysłach prezydenta Nawrockiego: Bezpieczeństwo nie ma kolorów ani barw politycznych

Pilne: Znamy datę trójstronnego spotkania: Zełeński, Trump, Putin

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników

Żywioł pustoszy Hiszpanię – Premier przerywa urlop

Mazowieckie: Z wody wyłowiono zwłoki 20-latka, który zaginął w okolicy Jeziora Białego

Francja mierzy się z potężną falą upałów. Temperatury przekraczają 40 stopni Celcjusza