Agnieszka Radwańska coraz bliżej finału w Tiencin
FLICKR/CHRISTOPHER JOHNSON/CC BY-SA 2.0

Polska tenisistka wygrała z Jelizawietą Kuliczkową 2:0. Pierwszy set przyniósł wiele emocji,
jednak niżej notowana rosyjska tenisistka nie wytrzymała presji ulegając Isi 7:6 (3). W
drugim secie starsza z sióstr Radwańskich narzuciła swój styl gry, zdecydowanie zwyciężając
6:2.

Mecz rozpoczął się od przełamań. Przy stanie 2:2 zawodniczki nie zdołały jeszcze obronić swoich podań. Druga odsłona premierowego seta rozpoczęła się bardzo źle dla Agnieszki. Jelizawieta doprowadziła do wyniku 5:3, pokazując swój duży potencjał i wykorzystując kilka niewymuszonych błędów Polki. Po tej trzysetowej „nieobecności” A. Radwańska powróciła z dalekiej podróży do domu, czyli prezentowanej formy ze wcześniejszych spotkań. Precyzja zagrań oraz dobre akcje w obronie dały Polce prowadzenie. Gdy tablica na korcie wskazywała rezultat 6 : 5 dla Isi, będącej bardzo blisko przełamania, Rosjanka przebudziła się, by na przewagi doprowadzić do decydującego tie-breaku. W dogrywce jak przystało na jedną z tenisistek w najlepszej formie, Aga wykazała się większym doświadczeniem i opanowaniem. Kuliczkowa nie poradziła sobie z presją i po zaciętej partii zeszła pokonana. Drugi set pod względem wyrównania przypomiał pierwszy aż do stanu 3:2 dla Polki. Wschodząca gwiazda rosyjskiego tenisa nie wytrzymywała tempa narzuconego przez rywalkę. Isia grała coraz pewniej, pokazując wysoki poziom organizacji gry. Przełamywała Kuliczkową, dokonując właściwych wyborów na korcie, mając świadomość grania z mniej doświadczoną tenisistką. Ostatni gem meczu był kwintesencją rozwoju gry Agnieszki, który zdobyła po świetnych serwisach. Drugi set zakończył się wynikiem 7:2 dla szóstej w rankingu WTA Radwańskiej. Agnieszka Radwańska 2:0 Jelizawieta Kuliczkowa (7:6 (3) , 7:2) Polka w półfinale zmierzy się z piętnastą rakietą świata, Czeszką Karoliną Pliskovą.
wtatennis.com

Chcą ograniczyć opiekę medyczną dla migrantów

WOT chcieli rozwiązać, za kasę dla strażaków aresztować. Połkną własne języki?

Uściński: kryzys pokazał jedno - rząd sobie nie radzi

Uwaga na oszustów! Próbują wyłudzić pieniądze od powodzian

Dlaczego państwo faworyzuje WOŚP, a nie pomaga wprost?

Dzisiaj informacje TV Republika

Najtrudniejsza sytuacja w okolicy Głogowa, we Wrocławiu spadki na wszystkich rzekach

Tylko u nas! Mulawa oskarża rząd o wykorzystanie PR-owe żołnierzy WOT

Bochenek: ludzie muszą odczuć realne wsparcie od państwa, a nie tylko puste obietnice

Minister Domański o finanse dbać potrafi!

Wojsko amerykańskie ćwiczy scenariusz „końca świata”. Zobacz o co chodzi!